Enter your email address below and subscribe to our newsletter

اعلام اسامی ۱۲ شهید افغانستانی انفجار تروریستی کرمان

اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استان کرمان اعلام کرد ۱۲ تن از شهدای حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان از اتباع افغانستان هستند.

به گزارش «کرمان نو» به نقل از خبرگزاری تسنیم، میثم مهدی‌پور معاون رسانه‌ای نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان گفت: پیکر ۱۲ شهید افغانستانی در میان شهدا حادثه تروریستی گلزارشهدای کرمان بوده است که برای زیارت رهسپار گلزار شهدای کرمان شده بودند.

او با بیان اینکه مردم مسلمان افغانستان هم در سوریه و عراق و هم امروز در افغانستان، در صف مبارزه با داعش هستند، گفت: داعش طبق اسناد رسمی و متعدد، ساخته و پرداخته آمریکا و صهیونیست‌ها است و برای هدف قراردادن ملت‌های مسلمان مخالف این رژیم منحوس تربیت و رشد یافته است.

با توجه به اعلام اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استان کرمان ۱۲ تن از شهدای دیروز کرمان از اتباع افغانستانی که اسامی آنها به شرح ذیل است:

۱_ رضا نورزهی

۲_ محمد قاسم احمدی

۳_ مریم تاجیک

۴_ محمد متین احمدی

۵_ محمدتاجیک هند

۶_ نازنین فاطمه عزیزی

۷_ زهرا فیضی

۸_ نظیفه غفوری

۹_ نعمت الله آچکزهی

۱۰_ لطیفه آچکزهی

۱۱_ معصومه آچکزهی

۱۲_راز گل علیزهی

ساعت ۱۴:۵۰ دقیقه و در ‌۱۵:۱۷ دقیقه بعد از ظهر ۱۳دی ماه سالروز شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ۲ انفجار تروریستی در محدوده گلزار شهدای کرمان اتفاق افتاد که حادثه اول در ورودی گلزار شهدای کرمان و حادثه دوم در ورودی تخت درگاه قلی‌بیگ اتفاق افتاد است که در این حادثه تعداد زیادی از هموطنان مصدوم و شهید شدند. داعش مسئولیت این انفجارها را بر عهده گرفت.

منبع :  Read More 

به اشتراک بگذارید
مدیرمسئول
مدیرمسئول
مقاله‌ها: 27117

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید