Enter your email address below and subscribe to our newsletter

افزایش شمار شهدای انفجار تروریستی کرمان به ۸۹ نفر؛ ۱۲ شهید زیر ۱۵ سال

آنطور که در کرمان اعلام می شود شمار شهدای انفجارهای تروریستی بعد از شهادت برخی مجروحان به ۸۹ نفر رسیده و این درحالی است که ۱۲ نفر آنان زیر ۱۵ سال سن دارند.

به دیگران هم بگویید

به گزارش صدای زرند، ۲ انفجار تروریستی عصر چهارشنبه در جریان مراسم بزرگداشت چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، در مسیر گلزار شهدا رخ داد که گروه تروریستی داعش مسئولیت این انفجارهای انتحاری را برعهده گرفت.

مراسم بزرگداشت و تشییع پیکر شهدا از ساعت ۱۰ امروز(جمعه) در محل مصلای شهر کرمان برگزار می شود و پیکرهای شهدا از طریق خودرو به گلزار شهدای این شهر برای خاکسپاری انتقال می یابند.

از مردم خواسته شده برای تشییع و خاکسپاری شهدا شهروندان به گلزار شهدای کرمان مراجعه نکنند.

براساس گزارش ها پیکرهای شهدای اهل دیگر شهرستان های استان کرمان و نیز خارج از استان نیز به سمت زادگاهشان برای خاکسپاری انتقال یافته است. یکی از مسئولان متولی در این زمینه گفت که تعداد شهدا پس از شهادت برخی مجروحان به ۸۹ نفر رسیده که ۱۲ نفر آنان زیر ۱۵ سال هستند.

وی با بیان اینکه آمار اولیه شهدا ۸۴ نفر بوده افزود: از آن ۸۴ نفر شهید آمارهای اولیه، ۳۳ نفر زن هستند.

۱۲ نفر از شهیدان نیز از اتباع افغانستان هستند.

براساس اطلاعات دریافتی خبرنگار ایرنا، غیر از شهدایی که ساکن شهر کرمان بوده اند، این شهیدان از شهرهای دیگر استان کرمان از جمله راین، سیرجان، زرند، ماهان، بافت و رفسنجان نیز بوده اند؛ همچنین نام شهیدانی از تهران و استان یزد نیز در فهرست اسامی دیده می شود. در فهرست های اولیه شهدا نام برخی از شهرهایی همچون بردسیر و جوپار نیز به چشم می خورد.

منبع :  Read More 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید