Enter your email address below and subscribe to our newsletter

افزایش ۱۷ درصدی قتل در استان کرمان/ افزایش فوتی‌ها در جاده‌های استان

به گزارش پایگاه خبری گلدشت کرمان نشست خبری فرمانده انتظامی استان صبح امروز در سالن کوثر فرماندهی انتظامی کرمان برگزار شد و سردار فرشید ضمن تشریح برنامه های هفته نیرو انتظامی؛ به ارائه بخشی از عملکرد این مجموعه پرداخت. سردار فرشید ضمن بیان اینکه هفته نیروی انتظامی از ۱۳ مهرماه  با شعار “شهروند قانونمدار، پلیس نوشته افزایش ۱۷ درصدی قتل در استان کرمان/ افزایش فوتی‌ها در جاده‌های استان اولین بار در پایگاه خبری گلدشت کرمان. پدیدار شد.

به دیگران هم بگویید

[#item_full_content] 

به گزارش پایگاه خبری گلدشت کرمان نشست خبری فرمانده انتظامی استان صبح امروز در سالن کوثر فرماندهی انتظامی کرمان برگزار شد و سردار فرشید ضمن تشریح برنامه های هفته نیرو انتظامی؛ به ارائه بخشی از عملکرد این مجموعه پرداخت.

سردار فرشید ضمن بیان اینکه هفته نیروی انتظامی از ۱۳ مهرماه  با شعار “شهروند قانونمدار، پلیس خدمتگزار”آغاز می‌شود؛ گفت: در سال جاری بیش از ۵۰ پلیس در کشور تقدیم شده است که دو شهید مربوط به استان کرمان می باشد.

فرمانده انتظامی استان کرمان تجلیل از کارکنان و خانواده آنها، ارائه آمار و عملکرد ماموریت های پلیسی به مردم و برنامه های حوزه نمایش اقتدار پلیس را از جمله مهمترین اهداف این هفته برشمرد و افزود:مراسم تجدید میثاق با شهدا عصر روز پنجشنبه در گلزار شهدای کرمان برگزار می‌شود و برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و معتادان متجاهر مطالبه عمومی مردم است که در این هفته قوت می‌گیرد.

سردار فرشید ضمن بیان اینکه استفاده از تجهیزات بروز و نرم‌افزار‌های الکترونیکی برای ارتقای پلیس هوشمند در دستور کار است؛ گفت: برای کاهش مراجعه حضوری مردم و دریافت خدمات غیرحضوری در بیش از ۱۰۰ مقر انتظامی ارتباط الکترونیک با دستگاه قضایی برقرار شده است.

وی ضمن ابراز تاسف از اینکه در طرح ویژه ترافیکی شهر کرمان طی دو هفته، بیش از ۵۴ هزار جریمه ثبت شده است؛ بر رعایت قانون از سوی شهروندان در حوزه‌های مختلف ازجمله تردد خودروها در شهرها تاکید نمود.

سردار فرشید در ادامه از کشف بیش از ۶ میلیون و ۵۸۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در استان‌ طی سال گذشته که افزایش ۹۷ درصدی کشفیات را نشان می دهد خبر داد و افزود: بیش از ۴ میلیون لیتر سوخت را نیز طی ۶ ماهه امسال کشف کرده‌ایم که ۱۴۶ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

وی  با بیان اینکه طی یک سال گذشته، بیش از ۲۳ هزار تصادف در استان کرمان به‌وقوع پیوسته است که ۵۱ درصد آن در درون شهرها و ۴۹ در جاده‌هاست گفت: در این مدت یک هزار و ۳۰۰ نفر فوت کرده‌اند که ۸۰ درصد در درون جاده‌ها و ۲۰ درصد در درون شهرها بوده است و افزون بر ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر نیز مجروح شده‌اند که ۶۰ درصد در درون شهرها و ۴۰ درصد در جاده‌ها بوده است.

سردار فرشید همچنین با اشاره به اینکه طی سال جاری روزانه ۶۳ تصادف داشته‌ایم که ۳۲ مورد در شهرها و ۳۱ مورد در جاده‌ها بوده است افزود: روزانه ۴ فوتی و ۴۴ مجروح تصادفی داریم که حاکی از افزایش فوتی‌ها در جاده‌هاست.

وی با بیان اینکه بیشترین فوتی های درون شهری مربوط به  شهرهای کرمان، سیرجان، بم و جیرفت است؛ گفت: کرمان، سیرجان، بردسیر زرند، رودبار و جیرفت؛ بیشترین فوتی های جاده ها را به خود اختصاص داده اند.

سردار فرشید در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن بیان اینکه قریب به ۱۰ هزار ، دعوا و درگیری طی ۶ ماهه نخست سال جاری در استان کرمان داشته‌ایم افزود: در این راستا روزانه ۵۴ پرونده تشکیل می‌شود و متاسفانه شاهد افزایش ۱۷ درصدی وقوع قتل در استان هستیم.

وی با بیان اینکه از هفته نیروی انتظامی سال گذشته تاکنون بیش از۷۸ تن انواع مواد مخدر در استان کرمان کشف شده است گفت: از این‌میزان کشفیات ۸۳ درصد آن تریاک،۱۲درصد حشیش و مابقی آن سایر مواد مخدر بوده است.

سردار فرشید از افزایش کشفیات مواد مخدر صنعتی نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود:  بیش از ۱۰ هزار معتاد،۲ هزار و ۶۰۰ و قاچاقچی و بیش از۶ هزار و۵۰۰ خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند.

وی در ادامه از انهدام ۱۷۲ باند قاچاق مواد مخدر در استان سخن به میان آورد و افزود:  در شش ماهه امسال نیز۳۸ تن مواد مخدر در استان کرمان کشف شده و رتبه دوم کشور را در کشفیات داریم.

سردار فرشید افزود: طی این مدت۹۳ باند قاچاق مواد مخدر منهدم  حدود۹۹۰ خودرو توقیف شده است.

فرمانده انتظامی استان کرمان همچنین از کشف بالغ بر۵۹۹ میلیارد تومان کالای قاچاق در استان کرمان طی سال جاری خبر داد.

فرشید ضمن تاکید بر اینکه ۱۹۷ سامانه ای برای ارتباط مردم با پلیس است گفت: در کلانتری‌ها خدمات مشاوره‌ای نیز به مردم ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته در حوزه جرائم رایانه ای با افزایش ۱۵ درصدی جرائم روبرو بوده ایم؛ افزود: ۸۴ درصد این جرائم را کشف کرده ایم و بدین لحاط جزو سه استان برتر در کشور شدیم.

در حال بروزرسانی…..

نوشته افزایش ۱۷ درصدی قتل در استان کرمان/ افزایش فوتی‌ها در جاده‌های استان اولین بار در پایگاه خبری گلدشت کرمان. پدیدار شد.

 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید