Enter your email address below and subscribe to our newsletter

برگزاری ویژه‌برنامه «عاشورای زیبا» با همت هنرمندان رفسنجانی+تصاویر

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رفسنجان گفت: ویژه‌برنامه عاشورای زیبا با همراهی هنرمندان رفسنجانی در رشته‌های مختلف به‌مدت ۵ شب در رفسنجان برگزار می‌شود. نوشته برگزاری ویژه‌برنامه «عاشورای زیبا» با همت هنرمندان رفسنجانی+تصاویر اولین بار در سایت تحلیلی خبری روراستی. پدیدار شد.

به دیگران هم بگویید

[#item_full_content] 

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رفسنجان گفت: ویژه‌برنامه عاشورای زیبا با همراهی هنرمندان رفسنجانی در رشته‌های مختلف به‌مدت ۵ شب در رفسنجان برگزار می‌شود.

به گزارش روراستی، سید محسن سجادی در خصوص یژه برنامه عاشورای زیبا اظهار کرد: به‌همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری جمعی از هنرمندان رشته‌های مختلف تصمیم گرفتیم مجلس روضه‌ای در این اداره برگزار کنیم که متفاوت باشد.

وی ادامه داد: قرار شد ۵ شب ویژه برنامه‌ای با عنوان عاشورای زیبا در ۵ محور مهربانی، صبوری، از خودگذشتگی، تحول و وفاداری برگزار و هنرمندان هر شب هنرشان را با موضوعات مرتبط با این عنواین به نمایش بگذارند و آثارشان در حوزه خوشنویسی، نقاشی، موسیقی، تئاتر، تعزیه، شعر و داستان و موضوعات مرتبط با فرهنگ هنر ارائه کنند.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رفسنجان با اشاره به اینکه ذکرخوانی و چاووشی‌خوانی جزو آیین‌های محرمی هستند که دیگر استفاده نمی‌شوند در این برنامه اجرا می‌شود و شروع برنامه با چاووش‌خوانی است.

وی از نمایش فیلم‌های تولیدی هنرمندان رفسنجانی در این مراسم نیز که مرتبط با موضوعات یادشده هستند، سخن به میان آورد و گفت: پس از پایان نمایش هنرمندان در خصوص هنرها و آثار خود توضیح می‌دهند.

سجادی خاطرنشان کرد: هر شب قرائت قرآن هم انجام می‌شود و آیات مرتبط با موضوع آن شب قرائت و تفسیر می‌شود و و در شب پایانی نیز از کارشناسان مذهبی دعوت کرده‌ایم که به تبیین مسائل هنر و محرم، هنر و عاشورا و… سخنرانی کنند.

وی یاداور شد: این ویژه‌برنامه از شب گذشته شروع شده و چهارشنبه هفته جاری برنامه پایانی آن است و بعد از نماز مغرب و عشا شروع می‌شود و عموم مردم می‌توانند با حضور در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رفسنجان از این برنامه‌ها بهره‌ند شوند.

سجادی از دعوت از خانواده شهدای هنرمند و تقدیر از آنان نیز یاد کرد و گفت: نام شهدا توسط هنرمندان خوشنویس خطاطی می‌شود و بخشی از وصیتنامه آن شهید نیز با هنر خوشنویسی به رشته تحریر درخواهد آمد و تقدیم خانواده شهدا می‌شود.

 

نوشته برگزاری ویژه‌برنامه «عاشورای زیبا» با همت هنرمندان رفسنجانی+تصاویر اولین بار در سایت تحلیلی خبری روراستی. پدیدار شد.

 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید