Enter your email address below and subscribe to our newsletter

تهدید مالاریا در جنوب کرمان

گلدشت کرمان/ مدیر شبکه بهداشت و درمان رودبار جنوب از شناسایی یک تبعۀ خارجی جدیدالورود مبتلا به مالاریا خبر داد. دکتر احسان باقری از دهیاران، شوراها و عموم مردم خواست تا حضور اتباع خارجی جدیدالورود را به‌منظور شناسایی و اقدامات به‌موقع درمانی برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار به مراکز بهداشتی اطلاع دهند. به گزارش نوشته تهدید مالاریا در جنوب کرمان اولین بار در پایگاه خبری گلدشت کرمان. پدیدار شد.

[#item_full_content] 

گلدشت کرمان/ مدیر شبکه بهداشت و درمان رودبار جنوب از شناسایی یک تبعۀ خارجی جدیدالورود مبتلا به مالاریا خبر داد.

دکتر احسان باقری از دهیاران، شوراها و عموم مردم خواست تا حضور اتباع خارجی جدیدالورود را به‌منظور شناسایی و اقدامات به‌موقع درمانی برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار به مراکز بهداشتی اطلاع دهند.

به گزارش ایسنا کرمان، وی در تشریح شناسایی فرد مبتلا به مالاریا و اقدامات انجام‌شده، گفت: «به محض شناسایی مورد مالاریا، کارشناسان واحد مبارزه با بیماری‌های شبکۀ بهداشت و درمان شهرستان با حضور در محل زندگی بیمار، ضمن آموزش‌های لازم و نمونه گرفتن از اعضای خانوادۀ وی، نحوۀ استفاده از پشه‌بند و مزایای استفاده از آن را آموزش دادند».

باقری با اشاره به اهمیت و ضرورت همکاری دهیاران و شوراها در زمینۀ بیماریابی و پیشگیری از همه‌گیری بیماری‌های واگیر، افزود: «با توجه به شناسایی یک مورد جدید مثبت مالاریا در شهرستان رودبار جنوب، از دهیاران، شوراها و عموم مردم تقاضا داریم حضور اتباع خارجی جدیدالورود در محل زندگی خود را به‌منظور شناسایی و اقدامات به‌موقع درمانی برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار (وبا، مالاریا و سایر بیماری‌های واگیر) به نزدیکترین خانه بهداشت، پایگاه بهداشتی و مرکز خدمات جامع سلامت جهت بررسی، اطلاع دهند».

وی بر لزوم رعایت هشدارها و نکات بهداشتی برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار که باید توسط اطرافیان بیمار رعایت شوند، تاکید کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رودبار جنوب همچنین با اشاره به قرار داشتن این شهرستان در مسیر تردد گستردۀ عمومی به استان‌های مرزی یادآور شد که این مساله در شیوع بیماری مالاریا تاثیرگذار است.

نوشته تهدید مالاریا در جنوب کرمان اولین بار در پایگاه خبری گلدشت کرمان. پدیدار شد.

 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید