Enter your email address below and subscribe to our newsletter

توسعه شبکه ریلی هزینه حمل محصولات واحدهای تولیدی را کاهش می‌دهد

روح‌الله بهرامشاهی مدیرعامل این منطقه در سفر اخیر خود به تهران با معاون امور حقوقی و مجلس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و توسعه فناوری وزارت علوم، معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی و مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی و دیدار کرد.

[#item_full_content] 

به گزارش کرمان‌نو به نقل از روابط‌عمومی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان؛ در دیدار با حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحمانی معاون امور حقوقی و مجلس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص گسترش همکاری به‌منظور ارتقای حمل‌ونقل ریلی و استفاده از ظرفیت‌ها با همکاری شستا و راه‌آهن بحث و تبادل نظر شد.

توسعه شبکه ریلی هزینه حمل محصولات واحدهای تولیدی از قبیل صنایع پتروشیمی، فولاد، مس و سایر تولیدات انبوه را کاهش می‌دهد. دولت می‌بایست بهر طریق ممکن جذابیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زیرساخت‌های ریلی را افزایش دهد و جذابیت لازم را برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی ایجاد و بهره‌وری شبکه ریلی را از وضعیت اسفناک کنونی خارج نماید.

در دیدار با دکتر امید رضایی‌فر مدیرکل سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و توسعه فناوری وزارت علوم، استفاده از ظرفیت‌های قانون جهش تولید دانش‌بنیان بود مطرح شد که در این راستا منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان می‌تواند با همکاری شرکت ملی صنایع مس ایران در قالب اعتبار مالیاتی در زمینه پروژه‌های تحقیق، توسعه و سرمایه‌گذاری در زیرساخت دانش‌بنیان مشارکت نماید.

همچنین در زمینه تشکیل هلدینگ سرمایه‌گذاری دانش‌بنیان با مشارکت برخی شرکت‌ها به‌ویژه شرکت‌های تابعه شرکت ملی صنایع مس ایران و صندوق بازنشستگی مس در قالب الگوی صندوق در صندوق است.

در دیدار با میثم جاهدی مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، در زمینه لزوم شناسایی، معرفی و ایجاد مزیت‌های استفاده از خدمات انبارداری و گمرکی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان برای صادرکنندگان و بازرگانان تأکید شد.

در دیدار با احمدخانی نوذری معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، در زمینه درخواست اخذ برخی مجوزهای بازرگانی توسط یکی از شرکت‌های حوزه مواد شیمیایی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان طرح مسئله و مذاکره شد.

همچنین در زمینه فعال‌سازی انبارداری و استفاده بیشتر از خدمات گمرکی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان مبتنی بر ظرفیت‌های بازرگانی آن وزارتخانه مذاکراتی صورت پذیرفت.

 

به اشتراک بگذارید
فاطمه آقاملایی
فاطمه آقاملایی
مقاله‌ها: 27046

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید