Enter your email address below and subscribe to our newsletter

ثبت ۳۵هزار مشاوره حقوقی توسط کانون حقوقیِ عدالتِ رضوی

گلدشت کرمان/ علی صفری پور، مسئول کانون تخصصی حقوقی عدالت رضوی ضمن اشاره به تاریخچه آغاز به کار این کانون گفت: کانون حقوقی از سال ۹۷ تشکیل شده و در تمامی مراسم اعیادی و مذهبی با حضور مستمر و فیزیکی خادمیاران رضوی که متشکل از قضات، کانون های وکلا، مرکز وکلای قوه قضاییه کرمان، مدیران نوشته ثبت ۳۵هزار مشاوره حقوقی توسط کانون حقوقیِ عدالتِ رضوی اولین بار در پایگاه خبری گلدشت کرمان. پدیدار شد.

[#item_full_content] 

گلدشت کرمان/ علی صفری پور، مسئول کانون تخصصی حقوقی عدالت رضوی ضمن اشاره به تاریخچه آغاز به کار این کانون گفت: کانون حقوقی از سال ۹۷ تشکیل شده و در تمامی مراسم اعیادی و مذهبی با حضور مستمر و فیزیکی خادمیاران رضوی که متشکل از قضات، کانون های وکلا، مرکز وکلای قوه قضاییه کرمان، مدیران دفاتر خدمات قضایی، اعضای شورای های حل اختلاف و دیگر کارشناسان حقوقی است به ارائه مشاوره حقوقی به صورت رایگان می پردازد.

به گزارش آستان نیوز از کرمان، وی با تاکید بر این که کانون حقوقی تخصصی عدالت رضوی تا به امروز نزدیک به ۳۵هزار نوع مشاوره حقوقی در زمینه های کیفری، حقوقی و خانواده به مردم ارائه داده است؛ ابراز کرد: کانون حقوقی در قسمت ارجاع به پرونده ها به وکلای دادگستری نیز حضوری پررنگ داشته و ارجاع کلی پرونده به وکلا را در سابقه ی کاری خود دارد .

وی به نقش مهم حضور قضات و وکلا و کارشناسان حقوقی در چهارشنبه های رضوی اشاره کرد و افزود: این امر سبب شده مردم و حتی خادمیاران دیگر کانون ها از دانش و تخصص در ارتباط با پرونده های حقوقی خود بهرمند شوند.

علی صفری پور به افتتاح دفتر حقوقی آزاد سازی مددجویان غیر عمدی تاکید کرد و ادامه داد: همچنین در سال ۱۴۰۱ به همت ستاد دیه استان ، کانون حقوقی و خیرین و استان قدس رضوی دفتری به نام دفتر حقوقی آزاد سازی مددجویان غیر عمدی در اداره کل زندان های کرمان افتتاح شد تا بتوان به زندانیان و خانواده های آنها کمک و مشاوره حقوقی رایگان داده شود.

وی ادامه داد: کانون حقوقی تخصصی عدالت رضوی در دیگر شهرستان های استان کرمان هم فعال بوده و اعضای این کانون ها از قضات و وکلا بوده و در همین راستا با همکاری دادگستری رفسنجان توانسته دفتری در اداره کل زندان رفسنجان دایر کند.

صفری پور خاطرنشان ساخت: کمک به زندانیان‌، همچنین مجوز ارائه مطالب مبتلابه حقوقی بر روی بیلبورد های خیابان های شهرستان جهت آگاه سازی مردم نسبت به مسائل حقوقی، از دیگر اقدامات این کانون طی سالیان گذشته بوده است.

مسئول کانون تخصصی حقوقی، ضمن اشاره به رونمایی از اولین مجله درون سازمانی آستان قدس رضوی با محوریت موضوعات حقوقی توسط این کانون افزود: از این طریق به مردم اطلاع رسانی های لازم در مورد مسائل حقوقی داده می‌شود. علاوه بر این خادمیاران کانون حقوقی در روزهای دوشنبه در محل قرارگاه فرهنگی و مذهبی شهدای کربلا با حضور خود این امکان را به مردم عزیز و شهید پرور دیار کریمان می دهند تا در مورد پرونده های قضایی خود مشورت های لازم را انجام دهند.

علی صفری پور تصریح کرد: با هماهنگی به عمل آمده با ریاست دادگستری استان کرمان و دادستانی، دعوت از اعضای این مجموعه برای عضویت در خادمیاری در قسمت کانون حقوقی به عمل آمده است که تا کنون حدودا ۲۰ سهمیه یاوران رضوی به این کانون اختصاص داده شده است.

وی افزود: همچنین هماهنگی های لازم با معاونت فناوری اطلاعات دادگستری استان کرمان در ارتباط با مشاوره حقوقی رایگان، توسط دفاتر خدمات قضایی استان انجام شده که شهروندان می توانند به دفتر قضایی مراجعه و مشاوره حقوقی رایگان نیز دریافت کنند.

صفری پور در پایان گفت: با توکل بر خدای متعال و ائمه اطهار (ع) بر اصول حقوقی پایبند هستیم تا گره ای از مشکلات مردم در حل و فصل مسائل حقوقی را باز نموده و با سیره امام رضا(ع) به مردم خود خدمت رسانی کنیم.

نوشته ثبت ۳۵هزار مشاوره حقوقی توسط کانون حقوقیِ عدالتِ رضوی اولین بار در پایگاه خبری گلدشت کرمان. پدیدار شد.

 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید