Enter your email address below and subscribe to our newsletter

حدنگاری املاک بهزیستی را با تمام ظرفیت دنبال می‌کنیم

گلدشت کرمان/ مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در دیدار با مدیر کل بهزیستی با اشاره به ضرورت حراست از املاک بهزیستی به عنوان متولی نگهداری از افراد توان‌خواه و آسیب‌پذیر، حدنگاری و صدور اسناد مالکیت این نهاد را از جمله اقدامات اولویت‌دار عنوان کرد. ظهر امروز سیدمهدی هاشمی با مدیر کل بهزیستی نوشته حدنگاری املاک بهزیستی را با تمام ظرفیت دنبال می‌کنیم اولین بار در پایگاه خبری گلدشت کرمان. پدیدار شد.

[#item_full_content] 

گلدشت کرمان/ مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در دیدار با مدیر کل بهزیستی با اشاره به ضرورت حراست از املاک بهزیستی به عنوان متولی نگهداری از افراد توان‌خواه و آسیب‌پذیر، حدنگاری و صدور اسناد مالکیت این نهاد را از جمله اقدامات اولویت‌دار عنوان کرد.

ظهر امروز سیدمهدی هاشمی با مدیر کل بهزیستی استان کرمان دیدار و در خصوص وضعیت حدنگاری و صدور اسناد مالکیت بهزیستی گفتگو کرد.

هاشمی صدور اسناد مالکیت را سد عظیمی در برابر سوء استفاده افراد سودجو توصیف و خاطرنشان کرد: زمین‌خواران همواره مترصد دست‌اندازی به اراضی و املاک فاقد سند هستند و از این رو اخذ اسناد مالکیت حدنگار، به تثبیت و حمایت از مالکیت افراد و دستگاه‌ها منجر می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر بسیاری از مشکلات ملکی اشخاص حقیقی و حقوقی ناشی از نداشتن اسناد رسمی مالکیت است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان بیان داشت: قانون جامع حدنگار مصوب ۱۳۹۳ دستگاه‌های اجرایی را ملزم به تهیه نقشه و اخذ سند املاک نموده، اما با توجه به عدم اقدام بایسته از سوی نهادها و نظر به مطالبه مقام معظم رهبری در زمینه ضرورت هویت‌بخشی به کلیه پهنه‌های سرزمینی، این اداره کل به موضوع ورود نموده است.

وی ادامه داد: با عنایت به اینکه عملیات نقشه‌برداری هزینه‌هایی به دستگاه‌ها تحمیل می‌کند، قراردادهایی جهت نقشه‌برداری رایگان املاک دستگاه‌های اجرایی، با شرکت‌های مشاور نقشه‌برداری منعقد شده است.

هاشمی در خاتمه اظهار داشت: اداره کل بهزیستی لیستی از املاک و مستغلات فاقد سند خود را ارسال نماید تا در اسرع وقت حدنگاری شود.

نوشته حدنگاری املاک بهزیستی را با تمام ظرفیت دنبال می‌کنیم اولین بار در پایگاه خبری گلدشت کرمان. پدیدار شد.

 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید