Enter your email address below and subscribe to our newsletter

خدمت سپید در بهشت هشتم

گلدشت کرمان/ هنوز هم سرپا ایستاده‌اند، اما کمی خمیده‌تر؛ خمیده از سنگینیِ بار کرونا که چندی پیش نفس آن‌ها را گرفت. با اینکه خسته‌اند هنوز هم به شغلشان می بالند؛ پرستاران عاشقی که حتی قربانی‌‌گرفتن‌های کرونا هم باعث نشد تا یک لحظه از رسالتشان دست بردارند. انگار از زمان روزهای سیاه کرونا وسپری کردن لحظات نوشته خدمت سپید در بهشت هشتم اولین بار در پایگاه خبری گلدشت کرمان. پدیدار شد.

[#item_full_content] 

گلدشت کرمان/ هنوز هم سرپا ایستاده‌اند، اما کمی خمیده‌تر؛ خمیده از سنگینیِ بار کرونا که چندی پیش نفس آن‌ها را گرفت. با اینکه خسته‌اند هنوز هم به شغلشان می بالند؛ پرستاران عاشقی که حتی قربانی‌‌گرفتن‌های کرونا هم باعث نشد تا یک لحظه از رسالتشان دست بردارند.

انگار از زمان روزهای سیاه کرونا وسپری کردن لحظات سختش، نه تنها نگاه مردم به آن‌ها عوض شده و گله‌‌ها کمتر شده است بلکه بیشتر قدردان زحمات انسان‌دوستانه آن‌ها هستند.

گویی با همین نگاه حتی روزشان که هم‌زمان با تولد حضرت زینب(س) است، اهمیت بیشتری نسبت به قبل پیدا کرده؛ طوری که در شبکه‌های اجتماعی برایشان کلیپ می‌سازند، دبستانی‌ها با نام آن‌ها نقاشی می‌کشند، گروه‌های داوطلب مردمی برایشان گل می‌فرستند و….
اما در بین پرستاران خدوم که پروانه وار بر گرد بیمار طواف جان میکنند تا با ایثار عشق و ایمان خود مرهمی برای زخم های بیماران باشند، عده ای هستند که با لباس سپید خدمت قدم در بهشت هشتم گذاشتند و به زائران و مجاوران حضرت رضا علیه السلام خدمت رسانی میکنند.

آنها هرروز با نوای نقاره خانه به حضرت سلطان سلام میکنند و اذن خدمت میگیرند و راهی محل کار خود میشوند و  بعد از تمام شدن نوبت کاری با همه خستگی و گاهی دل مردگی از این شغل سخت، دل شکسته شان را به پنجره فولادش گره زده و برای شفای بیماران دعا میکنندوسپس به خانه برمیگردند.

پرستاری در دارالشفا امام هشتم شاید به نظر برسد از نظر سختی کار و نوع خدمت با درمانگاه ها و اماکن دیگر تفاوت نکند اما پوشیدن لباس سفید پرستاری اینجا فرق بزرگی با هر جای دیگری دارد ؛چرا که اینجا لباس سفید ، جامه خدمت است به زائر و مجاور بیمار که به قصد شفا از امام رضا، پا به این مکان گذاشته است.
پس زائر و مجاور بیمار از پزشک، پرستار و کادر درمان انتظار همان احترامی را دارد که خادم حرم به زائر امام رضا(ع) می‌گذارد.

پوشیدن لباس خدمت و نوکری برای امام‌رضا(ع) یک توفیق است که البته نباید حتما داخل حرم مطهر و با لباس مخصوص آن باشد بلکه با هر لباس و نگاه و سلیقه ای می توان با نیت خادمی برای آقا خالصانه خدمت کرد و پرستاری از بیماران نیز یک خدمت است.

و چه زیباست در کسوت خادمی و در لباس پرستاری با شعار خدمت کریمانه و به رسم اهل بیت خدمت به محرومین و بیماران نیازمند را سرلوحه کار خویش قرار دادن. قدرشان را بیش از یک نام بدانیم و تکریم شان کنیم.

نوشته خدمت سپید در بهشت هشتم اولین بار در پایگاه خبری گلدشت کرمان. پدیدار شد.

 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید