Enter your email address below and subscribe to our newsletter

دانش آموزانی که علائم سرماخوردگی دارند به مدرسه نروند

معاون بهداشت وزارت بهداشت با تاکید بر رعایت بهداشت در مدارس، استفاده از ماسک در اماکن و محیط های سرپوشیده با جمعیت زیاد و شست وشوی مرتب دست ها را نکاتی ساده و کارآمد برای پیشگیری از انتقال بیماری ها بیان کرد.

[#item_full_content] 

به گزارش صدای زرند، حسین فرشیدی بیان کرد: با ورود به فصل جدید و تغییرات آب و هوایی، ممکن است با بیماری هایی نظیر سرماخوردگی و آنفلوآنزا بیشتر مواجه شویم که برای پیشگیری از آن ها مخصوصا در کودکان و دانش آموزان رعایت برخی نکات ضروریست.

وی ادامه داد: اولیای دانش آموزان و معلمین مدرسه باید توجه کنند که اگر دانش آموزی علائم سرماخوردگی دارد، از حضور وی در مدرسه و کلاس درس اجتناب کرده و دانش آموز باید حتما به پزشک مراجعه کرده و یا در منزل استراحت کند.

فرشیدی با بیان این که سلامت دانش آموزان در مدارس همواره از موضوعات مورد تاکید وزارت بهداشت بوده است، افزود: در این راستا، وزارت بهداشت در هماهنگی با وزارت آموزش و پروش و با همراهی دانش آموزان، نقش خود را به عنوان متولی و حافظ سلامت جامعه در پیشبرد برنامۀ سلامت دانش آموزی، ایفا می کند.

وی ادامه داد: ما به تازگی از یک دورۀ سخت به نام کووید عبور کرده ایم، بیماری کووید هنوز تمام نشده و آرامشی که اکنون در آن قرار داریم، حاصل تلاش شبانه روزی وزارت بهداشت و کادر بهداشت و درمان، مشارکت مردم و واکسیناسیون همگانی است و هرگونه غفلت و ساده انگاری و عدم رعایت برخی نکات ساده، نه تنها کووید را گسترش می دهد، بلکه منجر به شیوع سایر بیماری های واگیر و تنفسی در سطح جامعه خواهد شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، مصرف مایعات گرم و استراحت در منزل را در مواقع بروز علائم سرماخوردگی در روند بهبودی موثر دانست و گفت: استفاده از ماسک در اماکن و محیط های سرپوشیده ای که جمعیت زیادی حضور دارد، توصیه می شود.

وی گفت: استفاده از ماسک به منظور پیشگیری از بیماری های تنفسی، حلقۀ اول مقاومت در برابر ابتلا به بیماری هایی نظیر آنفلوآنزا، کووید و سرماخوردگی است.

فرشیدی بر شست وشوی مرتب دست ها در مدرسه نیز تاکید کرد و افزود: توصیه می کنیم که دانش آموزان در ساعات تفریح قبل از مصرف غذا و تغذیه، حتما دست ها را با آب و صابون یا مایع، شست وشو دهند. در این زمینه، مدارس هم باید امکانات لازم و بهداشتی برای نظافت دانش آموزان را مهیا کنند و آب سالم و صابون در دسترس دانش آموزان قرار گیرد.

انتهای پیام/

 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید