Enter your email address below and subscribe to our newsletter

دفاع از اسلام یک وظیفه شرعی است

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری راه آرمان؛ به نقل از  نوید شاهد کرمان؛ شهید «حمداله اسماعیل‌زاده» دهم‌‌ فروردين ۱۳۴۳،  در روستا آشين از توابع‌ شهرستان بافت چشم به جهان گشود. وی تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند، به‌عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. سرانجام در بيست‌ و يكم بهمن ۱۳۶۴، در اروندرود براثر اصابت گلوله به شهادت رسيد. قسمت‌هایی از وصیت‌نامه شهید «حمداله اسماعیل‌زاده» را با هم مرور می‌کنیم:   مپندارید که کشته‌شدگان در راه خدا مردگانند بلکه آنها زنده‌اند و در نزد خدای خود روزی می‌خورند. حال که لطف الهی نصیب این بنده عاصی شد و به جبهه آمدم و به فیض عظیم شهادت نائل گشتم گواهی می‌دهم که جز خدای یگانه خدایی نیست و حضرت محمد (ص) فرستاده اوست و ائمه معصومین برگزیده از طرف خدا هستند.   سلام بر مهدی منتظر(عج) رهبر نجات‌دهنده حتمی مستضعفین جهان و سلام بر نائب برحق او آیت‌الله سید روح‌الله خمینی سلام بر ملت غیور رزمنده ایران و ملت شریف و عزیز ایران. ای جوانان و ای کسانی که علی علی و حسین حسین گفتید اولا امام و رهبر خود را بشناسید و امام صادق (ع) در این زمینه می‌فرماید هیچ وقت زمین خدا خالی از حجت نیست و اگر روی زمین دو نفر زندگانی کنند یکی از آنها حتما امام است ثانیا عاشورا و کربلای خود را بشناسید قدر زمانی که در آن واقع شده‌اید بدانید و بشناسید و الا کفران نعمت کرده‌اید.    امروز زمینه آماده است و شما باید فریاد هل من ناصر ینصرنی حسین (ع) که امروز تکرار شده لبیک گویید. این انقلاب اسلامی و الهی است و به انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) خواهد پیوست و در یک جمله گوش به فرمان رهبر عزیز و پیرو او باشید.   ای پدر و مادر عزیز من که به جبهه برای یاری اسلام و امام عزیز رفتم و از شما می‌خواهم که اگر من در جبهه شهید شدم و به سوی معبود شتافتم هیچ‌گونه ناراحتی در مورد من نداشته باشید و افتخار کنید که فرزندتان را در راه اسلام فدا کرده‌اند.   از شما می‌خواهم که مرا حلال کنید زیرا دفاع کردن از اسلام یک وظیفه شرعی است و چون این نهال نوپای اسلامی احتیاج به آبیاری دارد، یادتان باشد که من آغوش گرم پدر و مادر را بخاطر اسلام وداع گفتم و به‌خاطر اسلام به جبهه رفتم و از همگی اقوام می‌خواهم که مرا ببخشند و طلب مغفرت نماید.   انتهای خبر/م  

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری راه آرمان؛ به نقل از  نوید شاهد کرمان؛ شهید «حمداله اسماعیل‌زاده» دهم‌‌ فروردین ۱۳۴۳،  در روستا آشین از توابع‌ شهرستان بافت چشم به جهان گشود. وی تا پایان مقطع ابتدایی درس خواند، به‌عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. سرانجام در بیست‌ و یکم بهمن ۱۳۶۴، در اروندرود براثر اصابت گلوله به شهادت رسید.

قسمت‌هایی از وصیت‌نامه شهید «حمداله اسماعیل‌زاده» را با هم مرور می‌کنیم:

 

مپندارید که کشته‌شدگان در راه خدا مردگانند بلکه آنها زنده‌اند و در نزد خدای خود روزی می‌خورند. حال که لطف الهی نصیب این بنده عاصی شد و به جبهه آمدم و به فیض عظیم شهادت نائل گشتم گواهی می‌دهم که جز خدای یگانه خدایی نیست و حضرت محمد (ص) فرستاده اوست و ائمه معصومین برگزیده از طرف خدا هستند.

 

سلام بر مهدی منتظر(عج) رهبر نجات‌دهنده حتمی مستضعفین جهان و سلام بر نائب برحق او آیت‌الله سید روح‌الله خمینی سلام بر ملت غیور رزمنده ایران و ملت شریف و عزیز ایران. ای جوانان و ای کسانی که علی علی و حسین حسین گفتید اولا امام و رهبر خود را بشناسید و امام صادق (ع) در این زمینه می‌فرماید هیچ وقت زمین خدا خالی از حجت نیست و اگر روی زمین دو نفر زندگانی کنند یکی از آنها حتما امام است ثانیا عاشورا و کربلای خود را بشناسید قدر زمانی که در آن واقع شده‌اید بدانید و بشناسید و الا کفران نعمت کرده‌اید. 

 

امروز زمینه آماده است و شما باید فریاد هل من ناصر ینصرنی حسین (ع) که امروز تکرار شده لبیک گویید. این انقلاب اسلامی و الهی است و به انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) خواهد پیوست و در یک جمله گوش به فرمان رهبر عزیز و پیرو او باشید.

 

ای پدر و مادر عزیز من که به جبهه برای یاری اسلام و امام عزیز رفتم و از شما می‌خواهم که اگر من در جبهه شهید شدم و به سوی معبود شتافتم هیچ‌گونه ناراحتی در مورد من نداشته باشید و افتخار کنید که فرزندتان را در راه اسلام فدا کرده‌اند.

 

از شما می‌خواهم که مرا حلال کنید زیرا دفاع کردن از اسلام یک وظیفه شرعی است و چون این نهال نوپای اسلامی احتیاج به آبیاری دارد، یادتان باشد که من آغوش گرم پدر و مادر را بخاطر اسلام وداع گفتم و به‌خاطر اسلام به جبهه رفتم و از همگی اقوام می‌خواهم که مرا ببخشند و طلب مغفرت نماید.

 

انتهای خبر/م

 

منبع :  Read More 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید