Enter your email address below and subscribe to our newsletter

روی دیگر سکه در بازار سکه و طلا!

به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی راه آرمان؛ نادر بذرافشان در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی، اظهار کرد: در مجموع هفته‌ای که گذشت، علی‌رغم کاهش ٢٠ دلاری اونس جهانی طلا در طول هفته، در بازار داخل روند افزایشی قیمت‌ها را شاهد بودیم. وی ادامه داد: در این هفته هر اونس طلا میانگین ٢٠ دلار کاهش قیمت را تجربه کرد و این در حالی است که تا هفته‌های پیش‌تر، سیری صعودی درپیش داشت اما در یک هفته اخیر تغییر مسیر داده و به سمت نزولی شدن حرکت کرده است.  رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: در بازارهای داخلی اما روند بازار سکه و طلا روند افزایشی قیمت‌ها را داشتیم که بخش عمده آن به سبب نوسانات افزایشی نرخ ارز بود و بخش اندکی از آن نیز به سبب تقاضاهای شکل گرفته از اواسط هفته به بعد و به نزدیک‌شدن به ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) بود که در آستانه روز مادر، بازارهای داخلی نسبت به رکود و کاهش شدید تقاضایی که از ابتدای سال بر بازار سکه و طلا حاکم شد، بازار با اندکی افزایش تقاضا روبه‌رو شد. وی درباره تغییرات قیمت انواع قطعات سکه و مصنوعات طلا در بازار در آخرین معاملات پایانی هفته (پنجشنبه) نسبت به ابتدای هفته‌، گفت: هر گرم طلای ١٨ عیار در مجموع با ۴١ هزار تومان افزایش در آخرین معاملات هفته، دو میلیون و ۵۵۴ هزار تومان به  ازای هر گرم معامله شد. نیم سکه رکورد زد این مقام صنفی ادامه داد: هر قطعه سکه تمام طرح جدید با ٧٢٠ هزار تومان افزایش هفتگی در آخرین معاملات روز گذشته، ٣٠ میلیون و ۴٠٠ هزار تومان تعیین قیمت شد و هر گرم سکه تمام قدیم با ٨٠٠ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به ابتدای هفته در پایان هفته به ٢٧ میلیون و ١٠٠ هزار تومان رسید. نیم‌سکه با  یک میلیون و ٢٠٠ هزار تومان افزایش هفتگی به ١۶ میلیون و ۴٠٠ هزار تومان و ربع‌سکه با ۴٠٠ هزار تومان افزایش به ١١ میلیون تومان رسیدند، سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی نیز در طول یک هفته اخیر ١٠٠ هزار تومان افزایش‌بها داشته و در آخرین معاملات هفته ۶ میلیون تومان تعیین قیمت شده است. بذرافشان در رابطه با آخرین وضعیت حباب سکه در بازار نیز اظهار کرد: درپی افزایش‌ قیمت‌ها در بازار داخلی، حباب سکه نیز این هفته افزایشی شده و با یک میلیون و ١٠٠ هزار تومان افزایش نسبت به هفته گذشته، در آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه) به شش میلیون و ٣٠٠ هزار تومان برای هر قطعه سکه رسید. در حال حاضر آخرین نرخ ثبت شده برای هر اونس طلا در بازارهای جهانی ٢٠۴٣ دلار است. وی برای هفته پیش‌رو بازار نیز پیش‌بینی کرد که هفته‌ آینده نوسان خاصی در بازار نداشته باشیم؛ البته باید دید که بازارهای جهانی نیز به کدام سمت و سو خواهد رفت. چنانچه خبرهای سیاسی-اقتصادی خاصی در جهان نداشته باشیم یا در بازار داخل با اتفاق خاصی صورت نگیرد، بازار احتمالا روال عادی خود با یک تا سه درصد نوسان (افزایش/ کاهش) که طبیعی نیز هست، روبه‌رو باشد. رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پایان ابراز امیدواری کرد که باتوجه به شرایط حدوداً ١٠-٩ ماهه اخیر که رکود بر بازار و صنعت طلا و سکه حاکم شده است، رونق به این بازار بازگردد. انتهای خبر/ طهماسبی منبع: ایسنا

به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی راه آرمان؛ نادر بذرافشان در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی، اظهار کرد: در مجموع هفته‌ای که گذشت، علی‌رغم کاهش ٢٠ دلاری اونس جهانی طلا در طول هفته، در بازار داخل روند افزایشی قیمت‌ها را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: در این هفته هر اونس طلا میانگین ٢٠ دلار کاهش قیمت را تجربه کرد و این در حالی است که تا هفته‌های پیش‌تر، سیری صعودی درپیش داشت اما در یک هفته اخیر تغییر مسیر داده و به سمت نزولی شدن حرکت کرده است. 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: در بازارهای داخلی اما روند بازار سکه و طلا روند افزایشی قیمت‌ها را داشتیم که بخش عمده آن به سبب نوسانات افزایشی نرخ ارز بود و بخش اندکی از آن نیز به سبب تقاضاهای شکل گرفته از اواسط هفته به بعد و به نزدیک‌شدن به ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) بود که در آستانه روز مادر، بازارهای داخلی نسبت به رکود و کاهش شدید تقاضایی که از ابتدای سال بر بازار سکه و طلا حاکم شد، بازار با اندکی افزایش تقاضا روبه‌رو شد.

وی درباره تغییرات قیمت انواع قطعات سکه و مصنوعات طلا در بازار در آخرین معاملات پایانی هفته (پنجشنبه) نسبت به ابتدای هفته‌، گفت: هر گرم طلای ١٨ عیار در مجموع با ۴١ هزار تومان افزایش در آخرین معاملات هفته، دو میلیون و ۵۵۴ هزار تومان به  ازای هر گرم معامله شد.

نیم سکه رکورد زد
این مقام صنفی ادامه داد: هر قطعه سکه تمام طرح جدید با ٧٢٠ هزار تومان افزایش هفتگی در آخرین معاملات روز گذشته، ٣٠ میلیون و ۴٠٠ هزار تومان تعیین قیمت شد و هر گرم سکه تمام قدیم با ٨٠٠ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به ابتدای هفته در پایان هفته به ٢٧ میلیون و ١٠٠ هزار تومان رسید.

نیم‌سکه با  یک میلیون و ٢٠٠ هزار تومان افزایش هفتگی به ١۶ میلیون و ۴٠٠ هزار تومان و ربع‌سکه با ۴٠٠ هزار تومان افزایش به ١١ میلیون تومان رسیدند، سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی نیز در طول یک هفته اخیر ١٠٠ هزار تومان افزایش‌بها داشته و در آخرین معاملات هفته ۶ میلیون تومان تعیین قیمت شده است.

بذرافشان در رابطه با آخرین وضعیت حباب سکه در بازار نیز اظهار کرد: درپی افزایش‌ قیمت‌ها در بازار داخلی، حباب سکه نیز این هفته افزایشی شده و با یک میلیون و ١٠٠ هزار تومان افزایش نسبت به هفته گذشته، در آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه) به شش میلیون و ٣٠٠ هزار تومان برای هر قطعه سکه رسید. در حال حاضر آخرین نرخ ثبت شده برای هر اونس طلا در بازارهای جهانی ٢٠۴٣ دلار است.

وی برای هفته پیش‌رو بازار نیز پیش‌بینی کرد که هفته‌ آینده نوسان خاصی در بازار نداشته باشیم؛ البته باید دید که بازارهای جهانی نیز به کدام سمت و سو خواهد رفت. چنانچه خبرهای سیاسی-اقتصادی خاصی در جهان نداشته باشیم یا در بازار داخل با اتفاق خاصی صورت نگیرد، بازار احتمالا روال عادی خود با یک تا سه درصد نوسان (افزایش/ کاهش) که طبیعی نیز هست، روبه‌رو باشد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پایان ابراز امیدواری کرد که باتوجه به شرایط حدوداً ١٠-٩ ماهه اخیر که رکود بر بازار و صنعت طلا و سکه حاکم شده است، رونق به این بازار بازگردد.

انتهای خبر/ طهماسبی

منبع: ایسنا

منبع :  Read More 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید