Enter your email address below and subscribe to our newsletter

ریزگردهای صحرای امارات به کرمان رسید

مدیرکل سازمان هواشناسی استان کرمان گفت: با تداوم وزش بادهای نسبتاً شدید در شرق و مناطق غربی و با انتقال ریزگرد از صحرای امارات، خیزش گردوخاک در کرمان پیش‌بینی می‌شود.

[#item_full_content] 

به گزارش کرمان‌نو به نقل از مهر، مدیرکل سازمان هواشناسی استان با اشاره به بررسی آخرین نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی، گفت: از امروز تا انتهای هفته، افزایش ابر، وزش باد و کاهش کیفیت هوا، مهم‌ترین پدیده‌های جوی استان خواهند بود.
او همچنین افزود: با تداوم وزش بادهای نسبتاً شدید در شرق و مناطق غربی، و با انتقال ریزگرد از صحرای امارات، خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در این مناطق پیش‌بینی می‌شود.
عراقی‌زاده گفت: از فردا تا انتهای هفته، در مناطق شمالی، شمال غربی و برخی مناطق شرقی، با انتقال غبار از کویر مرکزی کشور و باتوجه‌به پایداری جو، شرایط برای افزایش غلظت غبار و آلاینده‌ها و متعاقباً کاهش کیفیت هوا وجود دارد.
مدیرکل سازمان هواشناسی استان خاطرنشان کرد: در همین مدت، برای مناطق نیمه جنوبی، افزایش ابر، بارش و رگبار پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.
او در خصوص دماهای ثبت شده در ۲۴ ساعت گذشته گفت: لاله‌زار با دمای منفی پنج درجه سردترین و منوجان با دمای ۲۸ درجه گرم‌ترین شهر استان بود؛ همچنین طی روز جاری حداکثر دمای شهر کرمان ۲۱ درجه و حداقل دمای این شهر ۲ درجه خواهد بود.

 

به اشتراک بگذارید
فاطمه آقاملایی
فاطمه آقاملایی
مقاله‌ها: 27046

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید