Enter your email address below and subscribe to our newsletter

سهم کرمان از گردشگر سلامت، شاید یک درصد

کرمان هنوز جز مقاصد گردشگری سلامت نیست. استان‌های فعال عملا تهران، اصفهان، فارس، خراسان رضوی و آذربایجان غربی هستند، کرمان با وجودی که بهمن سال گذشته در هممین رابطه تفاهم نامه‌ای با عمان امضا کرد اما هنوز یک درصد از بازار گردشگر سلامت را ندارد و آن‌طور که رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان می‌گوید، مهمترین عامل نیامدن گردشگر سلامت به کرمان، فراهم نبودن زیرساخت‌های شهری و جاذبه‌های گردشگری است.

[#item_full_content] 

مهدی احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار کرمان‌نو سهم این استان از گردشگر سلامت و درامد آن را شاید یک درصد اعلام می‌کند.

به گفته او باتوجه‌به اینکه بیمارستان‌های دولتی در حال حاضر خارج از ظرفیتشان جذب بیمار دارند، گفت: عملاً بیمارستان‌های خصوصی در این بخش فعالیت دارند که بیمارستان مهرگان دراین‌رابطه عملکرد خوبی داشته و حتی بیمارستان البتول نجف را هم در اختیار گرفته است و پزشکانی به بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان فرستاده است.
احمدی‌نژاد در این نشست با بیان اینکه کرمان حتی زیرساخت‌های شهری‌اش هم ایراد دارد، دلیل جذب گردشگر در شیراز و تهران را جذابیت‌های شهری و گردشگری دانست و گفت: شیراز جاذبه گردشگری‌اش چندبرابر کرمان است و واقعیت این است که گردشگر سلامت به شهرهایی که جذابیت ندارند نمی‌روند.
او در این نشست تأکید کرد که پزشکان کرمان هم‌تراز پزشکان شیراز هستند و اینکه گردشگری سلامت به کرمان نمی‌آید به دلیل نبودن زیرساخت شهری و جاذبه‌های گردشگری است.

 

به اشتراک بگذارید
خبرنگار کرمان نو
خبرنگار کرمان نو
مقاله‌ها: 27307

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید