Enter your email address below and subscribe to our newsletter

شهادت ۲۰ دانش‌آموز در انفجار تروریستی کرمان/از یک خانواده ۴ دانش آموز شهید شدند

گلدشت کرمان/ مشاور امور شاهد و ایثارگران وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که در جریان انفجار تروریستی گلزار شهدای کرمان، حدود ۲۰ دانش‌آموز کرمانی به شهادت رسیدند. زهرا مظفر دربارۀ آمار شهدای دانش‌آموز که طی انفجار تروریستی گلزار شهدای کرمان به شهادت رسیدند، اظهار کرد: «طبق اطلاعاتی که تاکنون به دست ما رسیده است، در بین نوشته شهادت ۲۰ دانش‌آموز در انفجار تروریستی کرمان/از یک خانواده ۴ دانش آموز شهید شدند اولین بار در پایگاه خبری گلدشت کرمان. پدیدار شد.

به دیگران هم بگویید

گلدشت کرمان/ مشاور امور شاهد و ایثارگران وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که در جریان انفجار تروریستی گلزار شهدای کرمان، حدود ۲۰ دانش‌آموز کرمانی به شهادت رسیدند.

زهرا مظفر دربارۀ آمار شهدای دانش‌آموز که طی انفجار تروریستی گلزار شهدای کرمان به شهادت رسیدند، اظهار کرد: «طبق اطلاعاتی که تاکنون به دست ما رسیده است، در بین شهدای انفجار تروریستی گلزار شهدای کرمان یک دانشجو معلم شهیده و حدود ۲۰ دانش‌آموز شهید وجود دارد».

وی افزود: «طبق اسامی که از شهدای دانش‌آموز در اختیار داریم از یک خانواده چهار شهید دانش‌آموز در مقطع ابتدایی و از پایه اول، دوم، سوم و پنجم دبستان داریم و از یک خانوادۀ دیگر هم دو فرزند شهید داریم که یکی از فرزندان پایۀ ششم ابتدایی و دیگری پایۀ یازدهم هنرستان است».

مشاور امور شاهد و ایثارگران وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه طبق آخرین اطلاعاتی که به دست ما رسیده است تمامی این ۲۰ دانش‌آموز شهید کرمانی هستند، ادامه داد: «خانواده‌های ایرانی معمولا با همۀ اعضای خانواده در مراسمات خاص دینی و مذهبی حاضر می‌شوند تا فرزندان نیز با این مسائل انقلابی و اسلامی آشنا شوند و این دانش‌آموزان نیز عموما با خانوادۀ خود در صحنه حاضر بودند که این اتفاق رخ داده است».

به گزارش ایسنا، مظفر با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش اردوهای راهیان نور، راهیان مقاومت و راهیان پیشرفت را در برنامه خود دارد، یادآور شد: «برای هفتۀ مقاومت و به مناسبت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی نیز برنامۀ اعزام دانش‌آموز و معلمان به کرمان و برای آشنایی با فرهنگ ایثار و شهادت را در دستور کار داشتیم اما هیچ کدام از گروه‌های اعزامی اردوی مقاومت در زمان انفجار در گلزار شهدا حاضر نبودند و این ۲۰ شهید دانش‌آموز کرمانی همراه با خانواده‌های خود در آنجا حضور داشتند».

وی در پاسخ به اینکه با توجه به اینکه از برخی خانواده‌ها چند فرزند به شهادت رسیده است، برنامۀ وزارت آموزش و پرورش برای تسلی دادن به این خانواده‌ها چیست؟ توضیح داد: «قطعا برنامه خواهیم داشت. در حوزۀ ایثار و شهادت من به نیابت از آقای وزیر مستمرا یک هفته در آخر هر ماه در استان‌ها حاضر می‌شوم و از شش خانوادۀ شهید با اجرای طرح سپاس قدردانی می‌کنم. اسامی دانش‌آموزان شهید در انفجار گلزار شهدای کرمان شب گذشته به دست ما رسید و برای تسلی دادن به این خانواده‌ها در کرمان حاضر خواهیم شد».

همچنین شهیده فائزه رحیمی، دانشجو معلم ورودی سال ۱۴۰۰ در رشته امور تربیتی دانشگاه فرهنگیان بود که عصر چهارشنبه و در جریان حادثۀ تروریستی رخ داده در چهارمین مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی در مسیر گلزار شهدای کرمان به شهادت رسید. 

او نخستین دانشجوی زن شهید در دانشگاه تربیت معلم است. پیکر این شهیده شب گذشته وارد تهران شد و طبق اطلاع رسانی انجام شده در کانال رسمی اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، مراسم تشییع او، امروز بعد از اقامه نماز جمعه در مصلی تهران با حضور اقشار مختلف مردم  و به ویژه دانشجویان و فرهنگیان برگزار می‌شود.

 

نوشته شهادت ۲۰ دانش‌آموز در انفجار تروریستی کرمان/از یک خانواده ۴ دانش آموز شهید شدند اولین بار در پایگاه خبری گلدشت کرمان. پدیدار شد.

منبع :  Read More 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید