Enter your email address below and subscribe to our newsletter

صیانت از موقوفات با حدنگاری

به گزارش پایگاه خبری گلدشت کرمان از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان، صبح امروز همایش استانی حدنگاری موقوفات با حضور مدیر کل اسناد ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، مدیران کل و رؤسای ادارات ثبت اسناد و اوقاف استان در محل سالن اجتماعات اداره کل اوقاف و امور خیریه برگزار نوشته صیانت از موقوفات با حدنگاری اولین بار در پایگاه خبری گلدشت کرمان. پدیدار شد.

[#item_full_content] 

به گزارش پایگاه خبری گلدشت کرمان از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان، صبح امروز همایش استانی حدنگاری موقوفات با حضور مدیر کل اسناد ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، مدیران کل و رؤسای ادارات ثبت اسناد و اوقاف استان در محل سالن اجتماعات اداره کل اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک کرمان ضمن تبریک هفته بسیج بیان داشت: تثبیت مالکیت به بقای عین موقوفه منجر می‌شود که این امر، مهم‌ترین نیت واقفین است.

وی افزود: با عنایت به نقش ویژه صدور اسناد حدنگار در حفظ و حراست از موقوفات، صدور اسناد مالکیت اراضی و املاک وقفی یکی از اولویت‌های اصلی این اداره کل است.

هاشمی با بیان اینکه وقف مورد تاکید ویژه دین مبین اسلام است، اظهار داشت: قانون ثبت به تثبیت موقوفات نگاه ویژه‌ای دارد و اقدامات قابل توجهی در زمینه حدنگاری موقوفات استان صورت گرفته است.

او ادامه داد: قریب به ۱۴۰۰۰ رقبه فاقد سند در استان کرمان وجود دارد که ضرورت دارد به قید فوریت تعیین تکلیف و حدنگاری شود و این امر در گرو تدوین برنامه عملیاتی مشترک و رصد و پایش مستمر این نقشه راه است.

حجت الاسلام جلالی مدیر کل اوقاف استان کرمان در ادامه، ضمن قدردانی از اقدامات جهادی مجموعه ثبت استان کرمان در خصوص اتمام حدنگاری موقوفات تا پایان سال آینده ابراز امیدواری کرد.

بر اساس این گزارش، در خاتمه مراسم از رؤسای ادارات ثبت و اوقاف برتر استان در حوزه حدنگاری موقوفات تقدیر بعمل آمد.

نوشته صیانت از موقوفات با حدنگاری اولین بار در پایگاه خبری گلدشت کرمان. پدیدار شد.

 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید