Enter your email address below and subscribe to our newsletter

لزوم فرهنگ‌سازی در مسائل زیست‌ محیطی

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری «راه آرمان»؛ به نقل از روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان؛ در مراسم امضا این تفاهم‌نامه همکاری که در دانشگاه شهید باهنر کرمان انجام پذیرفت، طرفین بر تعامل و ایجاد  همکاری‌های مشترک علمی، پژوهشی، فناوری و آموزشی در راستا حفظ محیط زیست و ضرورت نشر فرهنگ زیست محیطی در سطح جامعه با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند. مجتبی نیک‌طبع گفت: مباحث زیست محیطی نیاز به فرهنگ‌سازی و ایجاد علاقه در مردم و ارتقا دانش عمومی در زمینه حفظ محیط زیست دارد. مدیر اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان ادامه داد: مطالعات باید اجرایی بوده و کتابخانه‌ای و فیلدی نباشد تا اعتبارات هزینه و از استان خارج نشود. وی تصریح کرد: این تفاهم‌نامه جهت ریل‌گذاری اهداف اداره کل حفاظت محیط زیست استان است و امیدواریم دانشگاه در زمینه‌های برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی در راستای حفظ محیط زیست، تهیه و آماده کردن نمونه‌های گیاهی، نشر فرهنگ زیست محیطی برای ایجاد علاقه در حفاظت از محیط زیست، ارتقاء دانش فنی، مدیریت پسماند شهری با شناسایی پسماندهای خطرناک صنعتی و مکان‌یابی پسماندهای شهری و همچنین ارزشیابی زیست محیطی محل دفن پسماند، زیست فناوری محیط زیست به‌خصوص در حوزه ذخایر ژنتیک، بیماری‌های حیات وحش، بیماری‌های پوشش گیاهی مثل لورانتوس، مشکلات تالاب جازموریان، آلودگی معادن‌، پراکنش و سرشماری حیات وحش، استقرار صنایع و... از طریق پایان نامه‌های دانشجویی به محیط زیست کمک کند. حسین اکبری فرد رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار کرد: دانشگاه با قابلیت‌ها و پتانسیل‌های موجود م‌ تواند همکاری خوبی با اداره کل محیط زیست استان کرمان داشته باشد. در ادامه تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دو مجموعه به امضا رسید که هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه اجرای پروژه‌های تحقیقاتی اداره کل با همکاری اساتید و دانشجویان دانشگاه، تدوین طرح‌های پژوهشی و پایان نامه‌های دانشجویی براساس اولویت‌های اعلام شده از طرف اداره کل با نگاه حمایتی توسط دانشگاه، تعامل و هم‌فکری در زمینه حل مشکلات و چالش‌های زیست محیطی، برگزاری سلسله سخنرانی، سمینارها و همایش‌های مشترک.  

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری «راه آرمان»؛ به نقل از روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان؛ در مراسم امضا این تفاهم‌نامه همکاری که در دانشگاه شهید باهنر کرمان انجام پذیرفت، طرفین بر تعامل و ایجاد  همکاری‌های مشترک علمی، پژوهشی، فناوری و آموزشی در راستا حفظ محیط زیست و ضرورت نشر فرهنگ زیست محیطی در سطح جامعه با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند.

مجتبی نیک‌طبع گفت: مباحث زیست محیطی نیاز به فرهنگ‌سازی و ایجاد علاقه در مردم و ارتقا دانش عمومی در زمینه حفظ محیط زیست دارد.

مدیر اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان ادامه داد: مطالعات باید اجرایی بوده و کتابخانه‌ای و فیلدی نباشد تا اعتبارات هزینه و از استان خارج نشود.

وی تصریح کرد: این تفاهم‌نامه جهت ریل‌گذاری اهداف اداره کل حفاظت محیط زیست استان است و امیدواریم دانشگاه در زمینه‌های برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی در راستای حفظ محیط زیست، تهیه و آماده کردن نمونه‌های گیاهی، نشر فرهنگ زیست محیطی برای ایجاد علاقه در حفاظت از محیط زیست، ارتقاء دانش فنی، مدیریت پسماند شهری با شناسایی پسماندهای خطرناک صنعتی و مکان‌یابی پسماندهای شهری و همچنین ارزشیابی زیست محیطی محل دفن پسماند، زیست فناوری محیط زیست به‌خصوص در حوزه ذخایر ژنتیک، بیماری‌های حیات وحش، بیماری‌های پوشش گیاهی مثل لورانتوس، مشکلات تالاب جازموریان، آلودگی معادن‌، پراکنش و سرشماری حیات وحش، استقرار صنایع و… از طریق پایان نامه‌های دانشجویی به محیط زیست کمک کند.

حسین اکبری فرد رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار کرد: دانشگاه با قابلیت‌ها و پتانسیل‌های موجود م‌ تواند همکاری خوبی با اداره کل محیط زیست استان کرمان داشته باشد.

در ادامه تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دو مجموعه به امضا رسید که هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه اجرای پروژه‌های تحقیقاتی اداره کل با همکاری اساتید و دانشجویان دانشگاه، تدوین طرح‌های پژوهشی و پایان نامه‌های دانشجویی براساس اولویت‌های اعلام شده از طرف اداره کل با نگاه حمایتی توسط دانشگاه، تعامل و هم‌فکری در زمینه حل مشکلات و چالش‌های زیست محیطی، برگزاری سلسله سخنرانی، سمینارها و همایش‌های مشترک.
 

منبع :  Read More 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید