Enter your email address below and subscribe to our newsletter

مسکن مشکل اصلی جامعه کارگری است/ اجاره بها نصف حقوق کارگران را می بلعد

نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه مسکن کارگران یکی از مشکلات لاینحل جامعه کارگری است و متأسفانه دولت های مختلف در طرح های مسکن دولت ها ناموفق عمل کرده اند گفت: ضرورت دارد دولت نسبت به مشکلات کارگران دقت بیشتری داشته باشد.

به دیگران هم بگویید

[#item_full_content] 

به گزارش صدای زرند، محمدرضا تاجیک؛ نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه در آخرین جلسه شورای عالی کار درخواست برگزاری جلسه به منظور کاهش قدرت خرید کارگران را ارائه کردیم گفت: وزیر کار قول دادند که جلسه به این منظور تشکیل شود. طبق قانون باید هفته بعد جلسه برگزار شود. اما هنوز اطلاعی برای برگزاری جلسه نداده اند.

وی با اشاره به اینکه درخواست ما این بود که بازنگری در بحث معیشت صورت گیرد افزود: طی سال های اخیر فشار زیادی در حوزه مسکن به ۱۱کارگران وارد شد.

نماینده کارگران در شورای عالی کاراظهار داشت:مسکن کارگران یکی از مشکلات لاینحل جامعه کارگری است. متأسفانه دولت های مختلف در طرح های مسکن دولت ها ناموفق عمل کرده اند.

تاجیک بیان کرد: با شرایط اقتصادی و معیشتی موجود خانوارها افراد نمی توانند حقوق خود را به آخر ماه برسانند و در تامین نیازهای خانواده خود درمانده و بدین ترتیب حتی بسیاری در تامین اجاره خانه خود مشکل دارند. این روند معضلی ست که نیاز به تحقیق هم ندارد و همه خانواده های جوان درگیر آن هستند و اگر خانه پدری به کمک آن ها نیاید، معضل بیشتر هم خواهد شد. این یعنی ما در آینده ای نه چندان دور نه تنها با معضل خانه دار شدن بلکه با معضل اجاره کردن خانه هم روبرو هستیم که روند آن آغاز شده است و نیازمند این است که دولت توجه بیشتری کند.

وی بیان کرد: قیمت سرسام آور مسکن و به تبع آن اجاره بهای سنگین عملاً بیش از نصف حقوق کارگران را می بلعد که هرچند کارفرمایان درصدد افزایش حقوق باشند اما بازهم نصیب اجاره بها خواهد شد.بنابراین دولت باید فکری به حال وضعیت معیشت و مسکن کارگران کند.

انتهای پیام/

 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید