Enter your email address below and subscribe to our newsletter

مشارکت بالای مردم در انتخابات به عملکرد مسوولان بستگی دارد/ رسانه ها رصد می‌کنند

اگر چنانچه مسوولی نسبت به جلب رضایت مردم بی انگیزه باشد و منافع شخصی را بر عموم ترجیح دهد جامعه بدبین شده و امیدی برای شرکت در انتخابات هم باقی نمی ماند، لذا مسؤولان باید نسبت به نظام حساس باشند و مایه دلگرمی مردم و زمینه ساز حضور حداکثری در انتخابات. نوشته مشارکت بالای مردم در انتخابات به عملکرد مسوولان بستگی دارد/ رسانه ها رصد می‌کنند اولین بار در سایت تحلیلی خبری روراستی. پدیدار شد.

به دیگران هم بگویید

[#item_full_content] 

اگر چنانچه مسوولی نسبت به جلب رضایت مردم بی انگیزه باشد و منافع شخصی را بر عموم ترجیح دهد جامعه بدبین شده و امیدی برای شرکت در انتخابات هم باقی نمی ماند، لذا مسؤولان باید نسبت به نظام حساس باشند و مایه دلگرمی مردم و زمینه ساز حضور حداکثری در انتخابات.

به گزارش روراستی، کم کم به انتخابات نزدیک می شویم و باید خودمان را برای شرکت در یک رویداد سرنوشت ساز سیاسی دیگر آماده کنیم.
مردم، همیشه در صحنه ها حاضر بوده اند و ثابت کرده اند که برای انقلاب و نظام صحنه را خالی نخواهند گذاشت، اما صحنه انتخابات به عملکرد مسوولان نیز بستگی دارد که باید مراقب باشند زمینه حضور حداکثری مردم را فراهم کنند و عملکردشان به گونه ای باشد که به مردم امیدواری بدهند و به دور از هرگونه حاشیه، تخلف و دورزدن قانون مسند مدیریتی شان را اداره کنند.
مهمتر از همه از تخلفات انتخاباتی به دور بوده تا مردم بفهمند حضورشان بی فایده نیست و از رای‌شان صیانت می شود.
اگر چنانچه مسوولی نسبت به جلب رضایت مردم بی انگیزه باشد و منافع شخصی را بر عموم ترجیح دهد جامعه بدبین شده و امیدی برای شرکت در انتخابات هم باقی نمی ماند، ضمن آنکه عملکرد بد مسوولان به روحیه وحدت و یکپارچگی آن جامعه نیز لطمه وارد می کند.
پس تا دیر نشده مسوولان اگر کوتاهی دارند، به فکر اصلاح عملکرد خود باشند و برای حضور مردم در انتخابات که چشم دشمنان نظام به آن است، از هیچ تلاشی دریغ نکنند که اگر صحنه انتخابات خالی باشد گناهش را پای مردم نمی نویسند!
اما رسانه ها هم در این بین نقشی دارند که نمی توانند نسبت به تخلفات چشم پوشی کنند،
در اینجا به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص رسانه و انتخابات اشاره ای می کنیم:
«برای مطبوعات سه وظیفه عمده قائلم: وظیفه نقد و نظارت، وظیفه اطّلاع رسانی صادقانه و شفّاف، وظیفه طرح و تبادل آراء و افکار در جامعه. معتقدم که آزادی قلم و بیان، حقِ‌ مسلّم مردم و مطبوعات است. در این هم هیچ تردیدی ندارم و این جزو اصول مصرّحه قانون اساسی است. معتقدم اگر جامعه‌ای مطبوعات آزاد و دارای رشد و قلمهای آزاد و فهمیده را از دست بدهد، خیلی چیزهای دیگر را هم از دست خواهد داد. وجود مطبوعات آزاد، یکی از نشانه‌های رشد یک ملت و حقیقتاً خودش هم مایه رشد است؛ یعنی از یک طرف رشد و آزادگی ملت، آن را به‌وجود می‌آورد؛ از طرف دیگر،آن هم به نوبه خود می‌تواند رشد ملت را افزایش دهد.
۵ اردیبهشت ۹۲
نکته آخر اینکه مسؤولان باید نسبت به مشارکت مردم در انتخابات دلگرمی دهند و نسبت به نظام حساس باشند.
رسانه ها نیز همان طور که حضرت آقا فرمودند؛ وظیفه رصد کردن دارند و نسبت به عدم تعهد مسؤولان و تخلفات ورود می کنند تا جلوی خیلی مسائل و تخلفات را با روشنگری بگیرند.
قطعا آزادی بیان و گفتن حقایق و شفاف سازی و از آن طرف جلوگیری و برخورد با رانت و فساد و … باعث دلگرمی مردم و استحکام نظام می شود.

نوشته مشارکت بالای مردم در انتخابات به عملکرد مسوولان بستگی دارد/ رسانه ها رصد می‌کنند اولین بار در سایت تحلیلی خبری روراستی. پدیدار شد.

 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید