Enter your email address below and subscribe to our newsletter

معدن مس‌کرور پس از سال‌ها انتظار، فعال می‌شود

به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی راه آرمان؛ مسلم مروجی‌فرد با بیان اینکه باتوجه‌به اینکه با‌گذشت چندین سال، اقدامی برای بهره‌برداری و احداث کارخانه برای معادن مس، شرکت ملی مس در جنوب کرمان، از سوی این شرکت انجام نشده است، گفت: با تأکيد ریاست جمهور، مبنی‌بر فعال‌سازی معادن، طی یک ماه گذشته پیگیری‌های مستمر و جلسات متعددی با هدف واگذاری این معادن به بخش خصوصی توانمند و فعال‌سازی معادن این شرکت در جنوب کرمان برگزار شد. وی افزود: اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان دارای تجربه موفق در فعال‌سازی معادن کوچک‌مقیاس و همچنین واگذاری معادن بزرگ، مثل تیتانیوم به بخش خصوصی توانمند از سوی ایمیدرو است که بعد از سه دهه، بالاخره به همت بخش‌خصوصی کارخانه تیتانیوم احداث و اکنون آماده افتتاح است. مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان عنوان کرد: سرانجام در دولت مردمی آیت‌الله رئیسی و پس از سال‌ها انتظار و با پیگیری‌های انجام شده، مزایده معدن مس کرور از امروز آغاز شد. مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، ضمن قدردانی از مدیرعامل شرکت ملی مس بابت همکاری در واگذاری معادن این شرکت در جنوب کرمان به بخش‌خصوصی، تصریح کرد: اسناد آگهی مزایده برای بهره‌برداری از معدن مس‌کرور برروی سایت dargah.nicico.com قرار گرفته و این معدن آماده واگذاری است؛ بنابراین شرکت‌های بزرگ و توانمند خصوصی که تمایل به سرمایه‌گذاری دارند، می‌توانند با مراجعه به این سایت و دریافت اسناد در مزایده شرکت کنند. وی تأکيد کرد: اسناد مزایده معدن مس‌دلفارد نیز طی روز‌های آینده برای واگذاری به بخش خصوصی روی این سایت قرار خواهد گرفت. مروجی‌فرد بیان کرد: دولت مردمی آیت‌الله رئیسی با‌توجه ویژه به جنوب کرمان، در کنار خدمات ارزنده متعدد، تاکنون علاوه‌بر فعال‌کردن معادن کوچک مقیاس، اقدامات بی‌نظیری مانند واگذاری تیتانیوم کهنوج بعد از سه دهه انتظار و واگذاری مس‌کرور به بخش خصوصی را انجام داده است که باعث رونق تولید و ایجاد اشتغال برای تعداد زیادی از جوانان منطقه خواهد شد. انتهای خبر/ طهماسبی منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی راه آرمان؛ مسلم مروجی‌فرد با بیان اینکه باتوجه‌به اینکه با‌گذشت چندین سال، اقدامی برای بهره‌برداری و احداث کارخانه برای معادن مس، شرکت ملی مس در جنوب کرمان، از سوی این شرکت انجام نشده است، گفت: با تأکید ریاست جمهور، مبنی‌بر فعال‌سازی معادن، طی یک ماه گذشته پیگیری‌های مستمر و جلسات متعددی با هدف واگذاری این معادن به بخش خصوصی توانمند و فعال‌سازی معادن این شرکت در جنوب کرمان برگزار شد.

وی افزود: اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان دارای تجربه موفق در فعال‌سازی معادن کوچک‌مقیاس و همچنین واگذاری معادن بزرگ، مثل تیتانیوم به بخش خصوصی توانمند از سوی ایمیدرو است که بعد از سه دهه، بالاخره به همت بخش‌خصوصی کارخانه تیتانیوم احداث و اکنون آماده افتتاح است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان عنوان کرد: سرانجام در دولت مردمی آیت‌الله رئیسی و پس از سال‌ها انتظار و با پیگیری‌های انجام شده، مزایده معدن مس کرور از امروز آغاز شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، ضمن قدردانی از مدیرعامل شرکت ملی مس بابت همکاری در واگذاری معادن این شرکت در جنوب کرمان به بخش‌خصوصی، تصریح کرد: اسناد آگهی مزایده برای بهره‌برداری از معدن مس‌کرور برروی سایت dargah.nicico.com قرار گرفته و این معدن آماده واگذاری است؛ بنابراین شرکت‌های بزرگ و توانمند خصوصی که تمایل به سرمایه‌گذاری دارند، می‌توانند با مراجعه به این سایت و دریافت اسناد در مزایده شرکت کنند.

وی تأکید کرد: اسناد مزایده معدن مس‌دلفارد نیز طی روز‌های آینده برای واگذاری به بخش خصوصی روی این سایت قرار خواهد گرفت.

مروجی‌فرد بیان کرد: دولت مردمی آیت‌الله رئیسی با‌توجه ویژه به جنوب کرمان، در کنار خدمات ارزنده متعدد، تاکنون علاوه‌بر فعال‌کردن معادن کوچک مقیاس، اقدامات بی‌نظیری مانند واگذاری تیتانیوم کهنوج بعد از سه دهه انتظار و واگذاری مس‌کرور به بخش خصوصی را انجام داده است که باعث رونق تولید و ایجاد اشتغال برای تعداد زیادی از جوانان منطقه خواهد شد.

انتهای خبر/ طهماسبی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

منبع :  Read More 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید