Enter your email address below and subscribe to our newsletter

نرخ دوم گاز مایع اعلام شد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان گفت: توزیع گاز مایع به مصرف‌کنندگانی که مشمول دریافت گاز مایع با قیمت یارانه‌ای نیستند، از امروز یکم آذرماه با قیمت اعلامی ماهانه (بر اساس فوب خلیج‌فارس) انجام خواهد شد.

[#item_full_content] 

به گزارش کرمان‌نو به نقل از روابط‌عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان، سید باقر نورالدینی در این باره بیان کرد: آن دسته از مصرف‌کنندگانی که از گاز طبیعی بی‌بهره هستند و مشمول دریافت گاز مایع یارانه‌ای هستند، همچنان می‌توانند؛ مانند گذشته گاز مایع موردنیاز خود را با نرخ یارانه‌ای و بدون تغییر قیمت دریافت کنند.

او افزود: مشمولان دریافت گاز مایع خانوارهایی هستند که از نعمت گاز طبیعی بی‌بهره هستند و دولت مکلف است گاز مایع موردنیاز این خانوارها را با نرخ یارانه‌ای تأمین کند.

به گفته او، هم‌اکنون گاز مایع مصرفی در کشور به‌صورت الکترونیکی و از طریق سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف) و با تراکنش بانکی توزیع می‌شود و طبق قانون بودجه ۱۴۰۲ مکلف به توزیع الکترونیکی گاز مایع در استان هستیم.

مدیر منطقه کرمان ادامه داد: برخی از مصرف‌کنندگان تاکنون نتوانسته‌اند ثبت‌نام خود را در این سامانه کامل کنند که می‌بایست هر چه سریع‌تر با مراجعه به سامانه سدف، نسبت به ثبت‌نام و درخواست گاز مایع موردنیاز خود اقدام کنند.

این مقام مسئول هدف از اجرای این طرح را اجرای هر چه شفاف‌تر توزیع گاز مایع در بخش یارانه‌ای و غیریارانه‌ای و جلوگیری از عرضه خارج از شبکه سوخت در کشور اعلام کرد و گفت: به‌منظور اجرای سیاست‌های دولت مردمی و ایجاد شفافیت مالی، سوخت مصرفی مصرف‌کنندگانی که مشمول دریافت گاز مایع یارانه‌ای نیستند را بر اساس نرخ فوب خلیج‌فارس که به‌صورت ماهانه اعلام می‌شود، توزیع خواهیم کرد.

 

به اشتراک بگذارید
فاطمه آقاملایی
فاطمه آقاملایی
مقاله‌ها: 28433

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید