Enter your email address below and subscribe to our newsletter

هر چه داریم از اسلام و ولایت فقیه است

به گزارش گروه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی راه آرمان؛ شهید «ایرج سلطانی‌نژاد» پانزدهم ‌ارديبهشت ۱۳۴۶، در شهرستان بافت چشم به جهان گشود. وی تا پايان ‌مقطع ابتدايي درس ‌خواند و از طريق جهادسازندگی به‌عنوان سرباز به جبهه اعزام شد. سرانجام در چهارم اسفند ۱۳۶۵، در شلمچه بر اثر اصابت تركش، شهيد شد.  در ادامه بخش‌هایی از وصیت‌نامه شهید «ایرج سلطانی‌نژاد» را با هم می‌خوانیم: اينجانب ايرج سلطانی‌نژاد فرزند ياراحمد در عين سلامت و صحت وصيت‌نامه خود را مرقوم می‌دارم تا پس از مرگم خانواده‌ام و ديگران بدانند خودم عاشقانه در جهت احيای دين خدا و پايداری اسلام و ايران عزيز به جبهه آمدم و با چشم باز و دلی پاك تا آخرين قطره خونم در اين راه به نبرد ادامه خواهم داد تا به ندای رهبرعزيزم لبيك گفته باشم. بارالها، تو خود بهتر از هر كس ديگری می‌دانی كه من برای جاودانگی دين تو و سر بلندی ايران عزيز پا در اين راه نهاده‌ام و حاضرم جانم را كه تنها سرمايه‌ام در اين دنيا است در راه تو نثار نمايم. اماما، ای حسين زمان، من برای تو لبيك می‌گويم و می‌دانم كه تو جز سعادت و سربلندی برای ملت ايران نمی‌خواهی. پدرم غمگين مباش چرا كه به همان چيزي رسيده‌ام كه تو در طی نوزده سال عمرم نمی‌آموختی و ای مادرم  تو بدان و كمتر كسی شايستگی و لياقت آن را دارد، پسرت با عشق تمام عروس شهادت را در آغوش كشيده و كمتر كسی شايستگی و لياقت آن را دارد، خواهران عزيزم همچون زينب باشيد، اشك نريزيد و دشمن را شادمان نسازيد و از شما می‌خواهم كه در تربيت فرزندانتان بكوشيد. برادران خوبم از شما م‌خواهم كه امام را تنها نگذاريد و خط امام را نصب‌العين خود سازيد كه همانا خط اسلام ناب محمد (ص) است، ای مردم ايران، از همه شما می‌خواهم كه پشتيبان ولايت فقيه باشيد كه هر چه داريم از اسلام و ولايت فقيه است. ای مادر و ای پدر عزيزم اين را بدانيد كه شهادت حق است، شهادت برای مردان حق است اين را بدانيد كه من برای حسين و حسينيان جنگيدم و در راه خدا شهيد شدم بعد از مرگ من بدانيد كه من با حسين و حسينيان هم‌نشين شدم. شهادت را دوست دارم، دوست داشتم كه به خدا ملحق شوم، چرا كه خداوند متعال فرموده است شيرين‌ترين شربت گوارا در بهشت جاويدان شهادت است. مادر عزيزم خداوند ما را خلق كرده است كه بايد در راه او جنگيد، هنگامی كه شهيد شدم و در صندوق مرگ و جدايی را باز كرديد بگو خداوندا از تو فرزندی گرفتم و به تو آن را در راه خدا و در راه حسين و حسينيان بخشيدم. پدر عزيزم هنگامی كه مرا در تابوت گذاشتيد بگو (انا لله و انا اليه راجعون) برای من اصلاً اشك نريزيد، چرا كه شهيد شدن در راه خدا بسيار حق است، چنين سعادتی را خدا نصيبم كرده و بايد به همين راه الهی ملحق شوم و اميدوارم بعد از مرگ من زندگی با سعادتی را خدا نصيبم كرده و بايد به همين راه الهی ملحق شوم و اميدوارم بعد از مرگ من زندگی با سعادتی را آغاز كنيد و شاد و سربلند باشيد. انتهای خبر/ طهماسبی  

به گزارش گروه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی راه آرمان؛ شهید «ایرج سلطانی‌نژاد» پانزدهم ‌اردیبهشت ۱۳۴۶، در شهرستان بافت چشم به جهان گشود.

وی تا پایان ‌مقطع ابتدایی درس ‌خواند و از طریق جهادسازندگی به‌عنوان سرباز به جبهه اعزام شد. سرانجام در چهارم اسفند ۱۳۶۵، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش، شهید شد. 

در ادامه بخش‌هایی از وصیت‌نامه شهید «ایرج سلطانی‌نژاد» را با هم می‌خوانیم:
اینجانب ایرج سلطانی‌نژاد فرزند یاراحمد در عین سلامت و صحت وصیت‌نامه خود را مرقوم می‌دارم تا پس از مرگم خانواده‌ام و دیگران بدانند خودم عاشقانه در جهت احیای دین خدا و پایداری اسلام و ایران عزیز به جبهه آمدم و با چشم باز و دلی پاک تا آخرین قطره خونم در این راه به نبرد ادامه خواهم داد تا به ندای رهبرعزیزم لبیک گفته باشم.

بارالها، تو خود بهتر از هر کس دیگری می‌دانی که من برای جاودانگی دین تو و سر بلندی ایران عزیز پا در این راه نهاده‌ام و حاضرم جانم را که تنها سرمایه‌ام در این دنیا است در راه تو نثار نمایم.
اماما، ای حسین زمان، من برای تو لبیک می‌گویم و می‌دانم که تو جز سعادت و سربلندی برای ملت ایران نمی‌خواهی.

پدرم غمگین مباش چرا که به همان چیزی رسیده‌ام که تو در طی نوزده سال عمرم نمی‌آموختی و ای مادرم  تو بدان و کمتر کسی شایستگی و لیاقت آن را دارد، پسرت با عشق تمام عروس شهادت را در آغوش کشیده و کمتر کسی شایستگی و لیاقت آن را دارد، خواهران عزیزم همچون زینب باشید، اشک نریزید و دشمن را شادمان نسازید و از شما می‌خواهم که در تربیت فرزندانتان بکوشید.

برادران خوبم از شما م‌خواهم که امام را تنها نگذارید و خط امام را نصب‌العین خود سازید که همانا خط اسلام ناب محمد (ص) است، ای مردم ایران، از همه شما می‌خواهم که پشتیبان ولایت فقیه باشید که هر چه داریم از اسلام و ولایت فقیه است.

ای مادر و ای پدر عزیزم این را بدانید که شهادت حق است، شهادت برای مردان حق است این را بدانید که من برای حسین و حسینیان جنگیدم و در راه خدا شهید شدم بعد از مرگ من بدانید که من با حسین و حسینیان هم‌نشین شدم.

شهادت را دوست دارم، دوست داشتم که به خدا ملحق شوم، چرا که خداوند متعال فرموده است شیرین‌ترین شربت گوارا در بهشت جاویدان شهادت است.

مادر عزیزم خداوند ما را خلق کرده است که باید در راه او جنگید، هنگامی که شهید شدم و در صندوق مرگ و جدایی را باز کردید بگو خداوندا از تو فرزندی گرفتم و به تو آن را در راه خدا و در راه حسین و حسینیان بخشیدم.

پدر عزیزم هنگامی که مرا در تابوت گذاشتید بگو (انا لله و انا الیه راجعون) برای من اصلاً اشک نریزید، چرا که شهید شدن در راه خدا بسیار حق است، چنین سعادتی را خدا نصیبم کرده و باید به همین راه الهی ملحق شوم و امیدوارم بعد از مرگ من زندگی با سعادتی را خدا نصیبم کرده و باید به همین راه الهی ملحق شوم و امیدوارم بعد از مرگ من زندگی با سعادتی را آغاز کنید و شاد و سربلند باشید.

انتهای خبر/ طهماسبی

 

منبع :  Read More 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید