Enter your email address below and subscribe to our newsletter

هشدار دامپزشکی در مورد شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در زرند

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان زرند از برخورد این اداره با موارد زنده فروشی پرندگان در شهرستان خبر داد و اعلام کرد: در صورت خرید پرندگان زینتی از مراکز مورد تائید سازمان دامپزشکی کشور، لازم است این پرندگان حداقل به مدت دو هفته در محل جداگانه نگهداری شوند و در صورت احراز سلامتی، انتقال دهند.

به دیگران هم بگویید

[#item_full_content] 

به گزارش صدای زرند، دکتر حسن لطفعلی پور درباره احتمال بروز و شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان هشدار داد و بر تشدید اقدامات پیشگیرانه برای کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تاکید کرد.

وی گفت: رعایت حداکثری شرایط بهداشتی و قرنطینه ای با توجه به سرد شدن و مهاجرت پرندگان وحشی جهت کنترل و پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ضروری است.

لطفعلی پور گفت: از جمله این تدابیر رعایت اصول امنیت زیستی و قرنطینه ای است که خطرات شیوع و انتشار بیماری را کاهش می دهد و موثر ترین راه در پیشگیری از بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مرغداری ها می باشد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان زرند گفت: سه محور اساسی در کنترل و پیشگیری از بروز بیماری های طیور، رعایت نکات بهداشتی و قرنطینه ای در خصوص کنترل عبور و مرور به محل پرورش طیور، اجرای قوانین بهداشتی توسط کارگران و پرورش دهندگان واحدهای پرورش طیور و حفظ بهداشت اماکن پرورش طیور و محوطه ی مرتبط با آن می باشد.

وی با تاکید بر آموزش بطور مستمر به کارگران و پروش دهندگان طیور، افزود: لازم است آموزش های اصول امنیت زیستی و رعایت نکات بهداشتی به کارگران و پروش دهندگان طیور صورت پذیرد.

لطفعی پور از برخورد این اداره با موارد زنده فروشی پرندگان خبر داد و اعلام کرد: در صورت خرید پرندگان زینتی از مراکز مورد تائید سازمان دامپزشکی کشور، لازم است این پرندگان حداقل بمدت دو هفته در محل جداگانه نگهداری شوند و در صورت احراز سلامتی، انتقال یابند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان زرند در پایان از شهروندان در خواست کرد که فقط محصولات طیور مورد تائید سازمان دامپزشکی کشور را خریداری و از خرید گوشت مرغ، تخم مرغ بدون هویت و یا فاقد مجوز از سازمان دامپزشکی خودداری کنند.

انتهای پیام/

 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید