Enter your email address below and subscribe to our newsletter

وزیر صمت به کرمان سفر می‌کند

گلدشت کرمان/ نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از سفر قریب‌الوقوع وزیر صمت به کرمان و دیدار با فعالان بخش‌های اقتصادی، تجاری و تولیدی خبر داد و اهداف این سفر را سرعت بخشیدن به روند اجرایی طرح‌های صنعتی و معدنی و رفع موانع پیش روی تولیدکنندگان و تجار بیان کرد و گفت: «یکی نوشته وزیر صمت به کرمان سفر می‌کند اولین بار در پایگاه خبری گلدشت کرمان. پدیدار شد.

[#item_full_content] 

گلدشت کرمان/ نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از سفر قریب‌الوقوع وزیر صمت به کرمان و دیدار با فعالان بخش‌های اقتصادی، تجاری و تولیدی خبر داد و اهداف این سفر را سرعت بخشیدن به روند اجرایی طرح‌های صنعتی و معدنی و رفع موانع پیش روی تولیدکنندگان و تجار بیان کرد و گفت: «یکی از مهم‌ترین مطالبات ما از وزیر صمت توسعۀ صنایع تبدیلی و پیشگیری از خام‌فروشی و تکمیل زنجیرۀ‌ تامین مواد و تجهیزات صنایع استان کرمان است».

محمد مهدی زاهدی دیگر مطالبه از وزیر صمت را انجام تعهدات این وزارتخانه و ایمیدرو در سرمایه‌گذاری ۱۵ درصدی از محل دریافت حق مالکانه و حقوق دولتی در توسعۀ زیرساخت‌های منطقه ازجمله توسعۀ جاده‌ای، ریلی،‌ گمرکات و منابع انرژی و همچنین سرمایه‌گذاری در توسعۀ پایدار ازجمله موضوعات مرتبط با محیط‌زیست و منابع طبیعی دانست و بر ضرورت تخصیص پنج درصد از حقوق دولتی به صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا کرمان، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس همچنین از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواست تا شرکت‌های صنعتی و معدنی را به انجام تعهدات‌شان در حوزۀ مسئولیت اجتماعی ازجمله انجام تکالیف‌شان برای سرمایه‌گذاری و مشارکت در کلان‌پروژۀ انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان ملزم نماید.

وی با تجلیل از سرمایه‌گذاری شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر در احداث و توسعۀ کارخانۀ فولاد راور که نقش بسزایی در اشتغالزایی جوانان و نخبگان منطقه و رونق و شکوفایی شهرستان راور داشته، از سایر صنایع استان خواست نسبت به اجرای پروژه‌های اشتغال‌زا و هم‌چنین احداث مدرسه بهویژه در شهرستان کرمان با توجه به کمبود کلاس‌ درس، اقدام نمایند.

زاهدی با اشاره به گلایۀ برخی اصناف و بازاریان از ادغام‌های غیرکارشناسی برخی از صنوف که هیچ تناسب فعالیتی با هم‌ ندارند و برخلاف ضوابط انجام شده، خواستار لغو این ادغام‌ها شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به وجود زیرساخت‌های لازم در استان کرمان برای تولید خودروهای برقی اظهار کرد: «وجود صنعت مس در استان در کنار کارخانه‌های خودروسازی و مناطق ویژه اقتصادی، مراکز دانشگاهی و پارک علم و فناوری نشان از ظرفیت سرمایه‌گذاری برای تولید خودروهای برقی در استان کرمان است».

وی با اعلام حمایت از رویکرد وزیر صمت در بکارگیری افراد متخصص، متعهد و کارآمد در این وزارتخانه، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه، خواستار برخورد قانونی و معرفی رانت‌خواران، افراد ناسالم و حامیان سیاسی آن‌ها به مردم و قوه قضائیه شد.

نوشته وزیر صمت به کرمان سفر می‌کند اولین بار در پایگاه خبری گلدشت کرمان. پدیدار شد.

 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید