Enter your email address below and subscribe to our newsletter

۵۹درصد شهدای تروریستی کرمان زن و دختر بودند

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی راه آرمان؛ حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی در خصوص آخرین وقایع عملیات تروریستی در گلزار بین‌المللی شهدای کرمان، شامگاه ۱۵ دی ماه در این زمینه، سکوت مجامع به ظاهر حقوق بشری بین‌المللی در قبال این حادثه تروریستی را تأسف بار و غیرقابل‌قبول خواند و اظهار کرد: ۳۳/۷ درصد شهدای حادثه تروریستی کرمان کمتر از ۱۸ سال سن داشتند که نشان‌دهنده خباثت و عناد دشمنان ملت ایران در به خاک و خون کشیدن زنان، نوزادان، کودکان و نوجوانان بی دفاع است و سکوت مدعیان دفاع از حقوق کودکان و نوجوانان عملا تشویق این جنایتکاران به حساب می‌آید. حمیدی گفت: در این عملیات تروریستی تعداد ۵۳ زن و دختر به شهادت رسیده‌اند که ۵۹/۶ درصد شهدا را شامل می‌شوند. رئیس شورای قضایی استان کرمان اعلام کرد: ۸۵/۳ درصد شهدا ایرانی و بیش از ۱۴ درصد شهدا شامل ۶ نفر مرد و ۷ نفر خانم از اتباع کشور افغانستان هستند. وی به تلاش‌های دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد تفرقه بین برادران اهل تسنن و تشیع اشاره کرد و افزود: وجود ۱۳ شهید افغانستانی در بین زائران قبر مطهر سردار حاج قاسم سلیمانی و درهم آمیخته‌شدن خون شهدای شیعه و سنی،‌ نشان‌دهنده موفقیت شهید قدس در متحدکردن ملت‌های منطقه در مقابله با سیاست‌های استکباری دولت‌های ظالم و مستکبر دنیاست. حمیدی با اشاره به تعداد بالای زنان و دختران شهید شده در جنایت تروریستی کرمان گفت: این موضوع سکوت مجامع بین‌المللی به ظاهر مدافع حقوق زنان را به چالش می‌کشد و آنهایی که در برابر فوت یک خانم در کشور ایران بوق‌های مسمومشان گوش دنیا را کر نمود، در مقابل این جنایت لال شده‌اند. نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان بیان کرد: ۱۲ نفر از شهدا کمتر از ۱۰ سال سن داشتند که ۱۳/۴ درصد از شهدا را شامل می‌شوند. وی اضافه کرد: ۲۳ شهید در فاصله سنی ۱۰ تا ۲۰ سال قرار دارند. رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه مسن‌ترین شهید این حادثه تروریستی ۶۸ سال سن و کوچک‌ترین شهید طبق اعلام پزشکی قانونی یک سال سن داشته است، افزود: تعداد ۲۰ شهید در بازه سنی ۴۰ تا ۵۰ سال قرار داشتند. انتهای خبر/ طهماسبی منبع: ایسنا

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی راه آرمان؛ حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی در خصوص آخرین وقایع عملیات تروریستی در گلزار بین‌المللی شهدای کرمان، شامگاه ۱۵ دی ماه در این زمینه، سکوت مجامع به ظاهر حقوق بشری بین‌المللی در قبال این حادثه تروریستی را تأسف بار و غیرقابل‌قبول خواند و اظهار کرد: ۳۳/۷ درصد شهدای حادثه تروریستی کرمان کمتر از ۱۸ سال سن داشتند که نشان‌دهنده خباثت و عناد دشمنان ملت ایران در به خاک و خون کشیدن زنان، نوزادان، کودکان و نوجوانان بی دفاع است و سکوت مدعیان دفاع از حقوق کودکان و نوجوانان عملا تشویق این جنایتکاران به حساب می‌آید.

حمیدی گفت: در این عملیات تروریستی تعداد ۵۳ زن و دختر به شهادت رسیده‌اند که ۵۹/۶ درصد شهدا را شامل می‌شوند.

رئیس شورای قضایی استان کرمان اعلام کرد: ۸۵/۳ درصد شهدا ایرانی و بیش از ۱۴ درصد شهدا شامل ۶ نفر مرد و ۷ نفر خانم از اتباع کشور افغانستان هستند.

وی به تلاش‌های دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد تفرقه بین برادران اهل تسنن و تشیع اشاره کرد و افزود: وجود ۱۳ شهید افغانستانی در بین زائران قبر مطهر سردار حاج قاسم سلیمانی و درهم آمیخته‌شدن خون شهدای شیعه و سنی،‌ نشان‌دهنده موفقیت شهید قدس در متحدکردن ملت‌های منطقه در مقابله با سیاست‌های استکباری دولت‌های ظالم و مستکبر دنیاست.

حمیدی با اشاره به تعداد بالای زنان و دختران شهید شده در جنایت تروریستی کرمان گفت: این موضوع سکوت مجامع بین‌المللی به ظاهر مدافع حقوق زنان را به چالش می‌کشد و آنهایی که در برابر فوت یک خانم در کشور ایران بوق‌های مسمومشان گوش دنیا را کر نمود، در مقابل این جنایت لال شده‌اند.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان بیان کرد: ۱۲ نفر از شهدا کمتر از ۱۰ سال سن داشتند که ۱۳/۴ درصد از شهدا را شامل می‌شوند.

وی اضافه کرد: ۲۳ شهید در فاصله سنی ۱۰ تا ۲۰ سال قرار دارند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه مسن‌ترین شهید این حادثه تروریستی ۶۸ سال سن و کوچک‌ترین شهید طبق اعلام پزشکی قانونی یک سال سن داشته است، افزود: تعداد ۲۰ شهید در بازه سنی ۴۰ تا ۵۰ سال قرار داشتند.

انتهای خبر/ طهماسبی

منبع: ایسنا

منبع :  Read More 

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید