Enter your email address below and subscribe to our newsletter

۸۰ درصد از مراجعین مراکز بهداشتی اتباع خارجی هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در نشست خبری با اصحاب رسانه از وضعیت اتباع خارجی در سیستم درمانی گلایه کرد و گفت: ۷۰ تا ۸۰ درصد از مراجعین مراکز بهداشتی ما اتباع خارجی هستند که این افراد عملاً هیچ پرداخت هزینه‌ای هم ندارند و صرفاً کار را برای کادر درمان سخت کردند.

[#item_full_content] 

به گزارش کرمان‌نو، احمدی‌نژاد همچنین با بیان اینکه ما ظرفیت پذیرش ۳۰۰ دانشجوی پزشکی را نداشتیم و این اقدام تحمیلی بوده است، گفت: ظرفیت ما بین ۱۱۰ تا ۱۲۰ دانشجوی پزشکی است و امسال ۳۰۰ دانشجو آمدند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه فضای آموزشی و خوابگاهی دانشگاه ظرفیت پذیرش این تعداد را ندارد اعلام کرد که این تعداد در ۲ ترم ثبت‌نام آمدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با انتقاد از این گفته که نباید افزایش ظرفیت پذیرش به کمبود مالی گره‌زده شود، گفت: عملاً افزایش ظرفیت به کمبود مالی گره‌خورده است خصوصاً وقتی که ما نه خوابگاه داریم و نه ظرفیت پذیرش.

او در ادامه افزود: وقتی این دانشجویان وارد دوره بالینی شوند مشکل اصلی شروع می‌شود چرا که بیمارستان‌های ما اصلاً ظرفیت این تعداد از دانشجو را ندارد.

به گفته احمدی‌نژاد هم‌اکنون ۴۳ درصد خوابگاه‌های دانشجویی استیجاری است.

 

در شهرستان‌ها با کاهش پزشک متخصص روبه‌رو هستیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصلاح تعرفه‌های پزشکی را علت اصلی ریزش نیروی پزشکی متخصص خصوصاً در شهرستان‌ها دانست.

احمدی‌نژاد در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به تأثیر اصلاح تعرفه‌های پزشکی بر کاهش دانشجو در برخی از رشته‌ها گفت: با این اصلاح تعرفه‌ها هیچ پزشک عمومی حاضر نبود رشته‌هایی چون جراحی عروق و جراحی قلب بخواند و جراحی قلب در حال خارج‌شدن از مدار بود؛ اما اکنون اصلاحاتی انجام شده و برخی از این صندلی‌ها در حال پر شدن هستند.

او با بیان اینکه تأثیر اصلاحات جدید ۳ تا ۴ سال دیگر نمایان می‌شود، گفت: متأسفانه اکنون به دلیل همین اصلاحاتی که سال ۹۸ انجام دادند در شهرستان‌ها با کاهش پزشک متخصص روبه‌رو شدیم.

 

به اشتراک بگذارید
خبرنگار کرمان‌نو
خبرنگار کرمان‌نو
مقاله‌ها: 27060

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از همه در جریان اخبار قرار بگیرید